תמונות ממקדש הקופים

מקדש הקופים

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 3 במדד הפופולריות

מקדש הקופים, קטמנדו

מקדש הקופים – סווימבונאט (Swayambunath) הוא אחד המקדשים הבודהיסטים הידועים ביותר בנפאל, שמו ניתן לו בשל הקופים שיושבים בו ועושים בו כבביתם, משוטטים בנוחות ומשעשעים את המבקרים. סטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת כיפה) מרהיבה, בת אלפיים שנה, הבנויה על גבעה הצופה לעמק קטמנדו, מספקת לעובר ושב חוויה תרבותית מרגשת ומפגש עם משפחות המביאות פרחים ומשקה לפסלים שלרגלי הגבעה, עולי רגל טיבטים ואחרים המטפסים בעייפות את עשרות המדרגות הרבות המובילות לפסגה, מאמינים המקיפים את הסטופה ומסובבים את גלגלי התפילה שסביבה, נזירים לבושים גלימות אדומות והמוני של קופים.

כדאי להגיע בשעות הבוקר אז ניתן לצפות בטקס הפוג'ה או בלילה כאשר הנזירים בלבושם האדום מסתובבים חרש סביב גלגלי התפילה וממלמלים מנטרות של תפילה.
 

הטיפוס למקדש הקופים

הכינו את הרגליים לטיפוס של מאות מדרגות עד שתגיעו אל המקדש שבפסגת הגבעה. הנוף פשוט מרהיב! כדאי להצטייד במים.


הגעה: המקדש נמצא כשני קילומטר מערבית לטאמל, ניתן להגיע אליו במונית, באופניים או בהליכה נינוחה מהטאמל. כשאתם מגיעים למקדש התחילו לטפס למעלה רק מהכניסה השנייה, העלייה ממנה לפסגה, קלה וקצרה יותר.
מחיר כניסה: כ- 100 רופי.

טיפ-מומלץ לא ללבוש עדי זהב, שרשראות ושאר פריטים נוצצים, זה מושך את תשומת לב הקופים והם לא יתבישו לתלוש את זה מגופכם.

קרא 2 טיפים על מקדש הקופים

מציג 2 - 1 מתוך 2

תכינו את הברכיים

נכתב ע"י : שאנטי שאנטי

ותתכוננו לטפס איזה 1000 מדרגות! אבל הנוף והאוירה למעלה... שווים את הכל. הכינו מים וגם תאכלו לפני כי אני לא זוכר שיש שם ממש מקום לאכול. בנוסף, לכו מסביב, ניתן לרדת קצת מהגבעה מאחורה ויש עוד דברים לראות. הנוף מרהיב! הנזירים מקסימים! שווה כל רגע.


איזור והגעה: 
מונית של 10 דקות מהטאמל
מה אהבת במקום: 
נוף משגע
מה לא אהבת במקום: 
כמה מדרגות!!
השורה התחתונה: 
חובה לביקור אנשים

מקדש הקופים

נכתב ע"י : ליבי במזרח

מנקודות התצפית הכי מרהיבות לעמק קטמנדו!! אל תתעצלו וטפסו את כל גרם המדרגות (קחו מים לדרך..) בתחתית המדרגות ישנו שוק קטנטן שבנוי למעשה מרוכלים שמוכרים מכל הבא יד...אל תחמיצו את גלגל התפילה הגדול שבתחתית המדרגות.


מה אהבת במקום: 
נוף מרהיב
מה לא אהבת במקום: 
עמוס...
השורה התחתונה: 
אל תשכחו את המצלמות!