תמונות מקווי נאסקה

קווי נאסקה

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

קווי נאסקה, נאסקה

בתחילת המאה ה-20 נתגלו ע"י ארכיאולוג פרואני שרידים ראשונים של תרבות הנאסקה: חרסים, כדים, כלי קרמיקה וביניהם נתגלו גם קווי נאסקה- קווים הנחשפו במשך המחצית הראשונה של מאה זו. בכדי לראות את הציורים וצורות הענק המתפרסים על שטחים נרחבים של המדבר צריך להשכיר מטוס זעיר, להרחיק כ- 20 ק"מ מצפון נאסקה ויהיה ניתן להבחין במחזה מדהים של ציורי חיות עצומים בגודלם: קוף ענק עם זנב ספירלה, לטאה, קונדור, אסטרונאוט, עץ, ידיים ענקיות ועוד מגוון צורות גיאומטריות סימטריות ומדויקות. ציורים אלו נעשו ע"י הסטת האבנים הכהות המצויות על אדמת המדבר, תחתיהן ישנה שכבה של אבנים בהירות המהוות בעצם את הציור.

עד היום לא ידוע באופן ברור מה המשמעות של קווים אלו, ישנן מספר תיאוריות, יש שטוענים שמדובר בלוח שנה אסטרונומי, יש תיאוריות הטוענות שמדובר בציורי פולחן של תושבי העיר האבודה קוואצ'י (Cahuachi) ויש אף טוענים שזוהי הוכחה לקיום חייזרים... בהגיעכם לנמל ממנו יוצאים המטוסים הזעירים תוכלו לצפות בסרט הסברה שנמשך כ-40 דקות על תרבות הנאסקה ועל הקווים עצמם (כדאי לברר עם הסוכנות אם סרטון זה כלול בדיל). הטיסה עצמה נמשכת כ-30 דקות. במידה ואתם לא חסידים גדולים של טיסות, בעלי קיבה רגישה (כן, יש כאלה שיקבלו בחילה קלה במהלך הטיסה), או סתם דלים בתקציב, ניתן לצפות בקווים אלו במגדל התצפית הממוקם ליד כביש פנאמריקנה – (25 ק"מ צפונית לנאסקה). שימו לב שזווית המגדל יכולה קצת לעוות את הציורים, אך עדיין ניתן להתרשם מהמראות.


דרכי הגעה: הזמנה של סיור מסוכנות נסיעות והיא מארגנת הסעה לנמל התעופה ממנו יוצאים המטוסים ולחזרה ממנו.

למגדל התצפית: ניתן להגיע ע"י אוטובוס הפונה צפונה בשעות הבוקר ולתפוס טרמפים בדרך חזרה, או לקחת מונית לאיזור מגדל התצפית.

מחיר סיור במטוס זעיר: 110-180 סול. בנוסף יש לשלם גם מיסי נמל.

קרא 1 טיפים על קווי נאסקה

מציג 1 - 1 מתוך 1

קווי נסקה- יום אחד מספיק

נכתב ע"י : rotem b

אטרקציה מאד מיוחדת.. מראות מאד מיוחדים. אבל נסקה כשלעצמה דיי שוממת.. כדאי להגיע לכאן על הבוקר לראות את הקווים המפורסמים ולהמשיך עוד באותו היום לאתר הבא..


מה אהבת במקום: 
אטרקציה מאד מיוחדת
מה לא אהבת במקום: 
העיר דיי שוממת..
השורה התחתונה: 
כמו שכבר אמרתיף העיר שוממת.. כך שרק אם עוברים דרך שווה לעצור פה, לא להגיע במיוחד.