עוד על ינגון

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

ינגון

ינגון, מיאנמר

יָנְגוֹן ((Yangon, או בשמה הקודם רָנְגוּן (Rangoon), שימשה כעיר הבירה של מיאנמר במשך כ-150 שנה, עד שנת 2005 אז העיר נַייפְיִידַאוּ (Naypyidaw) הפכה לבירה הרשמית, אך ינגון נותרה המרכז החברתי, התרבותי והעסקי של מיאנמר. למרות שהייתה התיישבות במקום כבר במאה ה-6, העיר יחסית חדשה והיא החלה לצמוח ולצבור חשיבות רק באמצע המאה ה-19, לאחר שהבריטים כבשו אותה במלחמת מיאנמר השנייה והפכו אותה לבירת מיאנמר הבריטית ולמרכז הסחר של המדינה.

 

עיר שקטה וירוקה
העיר גדלה והתפתחה במהירות בתקופת השלטון הקולוניאלי ועד היום היא מאופיינת בארכיטקטורה קולוניאלית מהמאה ה-19. כיום העיר היא מיזוג של השפעות בורמזיות, בריטיות, סיניות והודיות. למרות שהעיר ינגון מאכלסת כיום כ- 6 מליון תושבים, היא עדיין שקטה ורגועה יחסית, עם אזורים ירוקים ופורחים, גנים ציבוריים, מקדשים יפיפיים, אגמים גדולים ואווירה פרברית נינוחה.

 

סופת הצקלון של 2008
בחודש מאי 2008 סופת ציקלון חמורה ביותר תקפה את מיאנמר ופגעה קשות בערים רבות, ביניהן ינגון. אמנם מספר ההרוגים בינגון היה קטן בהשוואה ל-140,000 המשוערים שנהרגו בסופה, אך תעשיית העיר נפגעה קשות, עם כ-4,000 מפעלים הרוסים ונזק בשווי מוערך של 800 מיליון דולר. נכון להיום, כמעט כל האתרים התיירותיים שנפגעו שוחזרו ושופצו.