עוד על פארק יאלה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

פארק יאלה

פארק יאלה, סרי לנקה

שמורת הטבע והפארק הלאומי יאלה (Yala National Park/ Ruhunu National Park) הוא מקום נפלא להתרשם מהנופים הירוקים והחיות הרבות המאכלסות את שטח השמורה. תרמילאים רבים המגיעים לסרי לנקה מבקרים בפארק הלאומי יאלה כדי להתרשם מאוצרות הטבע של המדינה, ומיופיים המרשים של הצמחיה, החי והחופים אשר בפארק הלאומי. פארק יאלה נמצא כ – 8 וחצי שעות נסיעה מקולומבו ומקנדי, וכ – 5 שעות מגאלה. בסמוך לכניסה לפארק ממוקמת העיירה טיסאמהרמה – Tissamaharama, בה תוכלו ללון באחד מההוסטלים המשקיפים לנוף היפה של פארק יאלה. מומלץ להקדיש לטיול בפארק יאלה כיום או יומיים, ולשכור נהג שהוא גם מדריך, עם ג'יפ או רכב 4X4, כך שתוכלו לנוע בצורה נוחה ברחבי הפארק. אם אתם מגיעים מכיוון קולומבו או קנדי, המשיכו מפארק יאלה לכיוון גאלה, או הקדישו יום של נסיעה לכיוון משולש התרבות של סרי לנקה, הכולל, בין היתר, את הערים העתיקות סיגיריה, דמבולה ואנוראדהפורה.

 

החי בפארק הלאומי יאלה

אם תגיעו בעונת התיירות (ראו בסעיף מזג אוויר) לפארק הלאומי יאלה תוכלו להתרשם ממגוון זני חיות, במרחק נגיעה מכם. בשמורה חיים קופים, פילים, צבאים, תאו – מים, מאות סוגי ציפורים שונות, ואפילו נמרים (ראו בהמשך). הביצות של הפארק הלאומי יאלה מארחות מינים רבים של ציפורים ודגים, וגם תנינים. החיות המאכלסות את הפארק הלאומי מהוות אחת מהאטרקציות המרכזיות של הפארק ומוקדי משיכה למטיילים מקומיים וכן למטיילים המגיעים מרחבי העולם.

 

תצפיות על נמרים

הפארק הלאומי יאלה נחשב כאחד המקומות הטובים ביותר לבצע בהם תצפיות על נמרים. חברות מקומיות רבות וכן מדריכים רבים מציעים טיול ספארי מודרך לפארק הלאומי יאלה במטרה למצוא נמרים ולהתבונן בצורת חייהם בטבע. אוכלוסיית הנמרים בכל העולם וכן בסרי לנקה מצטמצמת ונכחדת, כאשר הפארק הלאומי יאלה מאפשר הצצה נדירה למדי לחייהם בטבע. מדריכים מקומיים רבים יטענו כי ניתן לשמוע את נהמות הנמרים ממרחק, כאשר נכנסים לשטח של יאלה. אם יתמזל מזלכם, תוכלו לראות את הנמרים מתחממים בשמש על גבי הסלעים בפארק.

 

קצת פרטים...

מחיר: כניסה עם רכב עולה $ 39. מומלץ להתארגן בקבוצה ולשכור רכב בטיסאמהרמה– Tissamaharama, כדי לחסוך כסף, שכן השכרת ג'יפ בכניסה לפארק הלאומי יאלה תעלה לכם מעט יותר.
הגעה לפארק: על מנת לטייל בפארק הלאומי יאלה מומלץ לשכור נהג שהוא גם מדריך עם רכב, רצוי ג'יפ 4X4. מומלץ למצוא מדריך שהוא גם נהג דרך ההוסטל בו תשהו ב – Tissamaharama, או ביעד אליו תגיעו לפני שתגיעו לפארק יאלה.