עוד על וולקן מומבאצ'ו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

וולקן מומבאצ'ו

וולקן מומבאצ'ו (Volcan Mombacho) הוא הר געש מרשים המשקיף על העיר גרנאדה ומהווה את אחד מהרי הגעש הגבוהים והיפים בניקרגואה. כדי להגיע אליו, תצטרכו לטפס ברגל (קשה ולא מומלץ) או לקחת טרמפ עם אחד הרכבים של השמורה שעולים למעלה (שימו לב לימים והשעות). כאשר תגיעו לפסגה, בגובה 1400 מטר, תמצאו שם מעבדה מדעית שחוקרת את החי והצומח בסביבה, מוזיאון קטן ומסעדה. מהפסגה יוצאים למסלולים רגליים באורכים שונים, שבכולם תוכלו ללכת קרוב ללוע ולהתרשם מהחי והצומח שעל הר הגעש. לפני בחירת המסלול התייעצו עם המדריכים בשמורה, וביחרו את המסלול שיתאים לכם ביותר. במהלך הסיור, תופתעו מהרעשים המיוחדים שיבקעו מהלוע, ומחורים שונים באדמה שתמצאו לאורך המסלול, מהם כמו גייזרים קטנים, ישתחררו אדי מים בעצמה רבה. בנוסף, אל תוותרו על התצפית (Mirador) הנשקפת מההר, ממנה תיראו את העיר גרנאדה, לגונה דה אפויו ואגם קוסיבויה (Cociboya).

 

פרטים פרטים...

הגעה: קחו אוטובוס ל- Nandaime או Rivas מהתחנה שנמצאת ליד השוק, ובקשו מהנהג לרדת בכניסה להר הגעש (Entrada de volcan). מהנקודה הזו, לכו עוד כחצי שעה, וממרגלות הר הגעש, ייצאו רכבים שיאספו אתכם לפסגה. כשתחזרו, בקשו מהנהג שיוריד אתכם בכביש הראשי.

טלפון: 2488234 505 , 5225858 505

שעות פעילות: רכבים עולים לפסגה בימי חמישי עד ראשון, בשעות 8:30, 10:00, 13:00, 15:00. בימי שלישי ורביעי הפארק פתוח, אך אין הסעות. בימי שני הפארק סגור.

מחיר: 115 קורדובות, כולל נסיעה לפסגה.

הערה: ניתן להישאר ללון בפסגה, וללכת להדרכה לילית על בעלי החיים בשמורה.