עוד על ורנאסי

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

ורנאסי

ורנאסי, הודו

ורנאסי (Varanasi) היא העיר הידועה בפי יוצאי הודו כ"הודו האמיתית". ורנאסי היא העיר הקדושה ביותר להינדו וחוויה מיסטית מהמרשימות בעולם. העיר נקראת גם "עיר המתים" כיוון שכאן חולם כל בן דת ההינדו להשרף עם מותו ושאפרו יפוזר בגנגס הקדוש. בשל כך בורנאסי תוכלו להבחין במבוגרים רבים, ממש על ערש דווי, המחכים ליום מותם ומתכוננים לעולם הבא. זה עצוב, מרשים, חזק ומרתק. אין מילים לתאר את "החוויה הורנאסית".

 

מישהו אמר לכלוך וזוהמה?

ורנאסי ידועה בפי מטיילים כיעד ה"קשה" ביותר בהודו.... "הודו לפנים". ואכן, העיר העתיקה של ורנאסי בנויה מסמטאות צפופות, בהן פרות רבות, קופים, קבצנים רבים ולכלוך. עם זאת החוויה הרוחנית חזקה יותר מאלו ורבים זוכרים את ורנאסי כיעד חזק ומרטיט שמשאיר רושם רב. יקח לכם יומיים שלושה להתרגל ואז...או שתעופו משם, או שתתאהבו ותבינו באיזה מקום מיוחד אתם נמצאים. אנחנו אהבנו.


וראנסי,הידועה גם בשם בנארס, הינה עיר הומה אדם וצבע. עיר בה תוכלו ליהנות מהודו על בוריה, ולטבול את רגליכם בנבכי התרבות העתיקים והמיוחדים כל-כך שלה. וראנסי, המרוחקת כ 780 ק"מ דרום-מזרחית לדלהי, היא עיר שנותנת מענה לכל חמשת החושים, ועוד יותר מזה, מציעה טעימה מחיי רוח ודת עשירים במיוחד. מהגהאטות, אותן מדרגות אבן היורדות אל נהר הגנגס הקדוש, שם נערכים מדי יום טקסים דתיים שונים שקשה להישאר אדיש אליהם ועד לשווקים הצבעוניים, העמוסים ספרות, שפה ומוזיקה. וכן, תוכלו לצאת לטיול בנפתולי הסמטאות של העיר העתיקה (וישוואנאתה האודה) שיובילו אתכם אל לב ליבה של אותה עיר קסומה כל-כך, וראנסי, שלא תדעו איך להשאיר אותה מאחור.

בירת המשי והמוזיקה

ורנאסי היא גם אחת מבירות המשי והמוזיקה של הודו. אם חיפשתם מצעים איכותיים ממשי אמיתי לשלוח הביתה, ורנאסי היא המקום בשבילכם. רבים גם בוחרים בורנאסי כיעד ללימודי נגינה על סיטאר וטאבלות. ניתן גם לרכוש כאן כלי נגינה במחירים מצחיקים.