עוד על אויוני

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

אויוני

אויוני, בוליביה

אויוני (Uyuni) היא עיירה קטנה שככל הנראה סיבת הקיום היחידה שלה, היא כנקודת יציאה למטיילים שהגיעו לראות את מדבר המלח המפורסם- סלאר דה אויוני. מכאן יוצאים לסלאר או מסיימים את הביקור בו (אם יצאתם אליו מטופיזה).

עיירה מתפתחת?

במהלך השנים האחרונות התפתחה העיירה והפכה עצמה לאטרקטיבית יותר בעיני המטיילים עם שינויים נחוצים כגון הגדלת מספר בתי האירוח, בניית מסעדות (בכולן מוזיקה ישראלית...), סוכנויות נסיעות, שיפור תאורת הלילה ברחובות וכדומה אך גם עם כל השינויים הללו העיירה נותרת כעיר רפאים אשר ככל הנראה איש אינו רוצה להישאר בה רגע אחד מיותר.

הנסיעה לאויוני...

מלבד העיירה עצמה אף הדרך אליה איננה קלה כאשר נערך השילוב המבעית של נהיגה בוליביאנית יחד עם כביש עפר בלתי סדיר. לרוב הנסיעה נגמרת במספר חלקי גוף תפוסים, בחילות שנוטות להישאר זמן מה ואולי סתם פחד איום לעלות בשנית על אותו האוטובוס.

בטחון באויוני

אויוני ידועה לצערנו,  במספר בלתי מבוטל של מטיילים שהותקפו ונשדדו בגבולותיה ומומלץ מאוד להשגיח על הציוד, לא להשאיר אותו בידיים זרות לעולם ולהישאר על המשמר בכל הנוגע לזרים סקרנים. העיירה אינה נשמעת קוסמת אם כי ההפך, אך היא עדיין מקום המעבר הנוח ביותר והפורה ביותר למדבר המלח ועל כן, נסו להגביל את שהייתכן במקום ככל שניתן, הגיעו מוכנים לשעמום מה ותביאו כרית נסיעות שאולי תרכך מעט את הדרך הקשה. מעבר לכל זאת... Via Con Dios !!