עוד על ערוץ דילוג הנמר

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

ערוץ דילוג הנמר

ערוץ דילוג הנמר, סין

ערוץ דילוג הנמר (Tiger Leaping George) הוא טרק קצר ונפלא מהמפורסמים ביותר בסין, זהו יעד חובה לכל מי שמגיע לליג'יאנג. נופים עוצרי נשימה של אחד מהקניונים התלולים ביותר בעולם. הטרק נוח אם כי קצת קשה בחלקים מסויימים. הוא מתאים לכל סוגי המטיילים – ישנן כמה אופציות ונתיבים להליכה ברמות קושי שונות. אורכו של הטיול הוא יום עד שלושה, תלוי ברצונכם, אין צורך בציוד מיוחד, הלינה והאוכל בגסטהאוסים נוחים. את הטרק מקובל להתחיל מליג'יאנג ובסיומו לחזור אליה, או לחילופין להמשיך האלה ליעדים הבאים במחוז יונאן היישר מנקודת הסיום.

 

 

מה תראו בערוץ דילוג הנמר?

נופי הערוץ הם לא פחות מעוצרי נשימה! בחלקים רבים של המסלול תביטו למטה בזווית של 70-90 מעלות אל מימיו השוצפים של הנהר.
ערוץ דילוג הנמר מחולק באופן טבעי לשלושה חלקים:

החלק הראשון - הוא פתחת הנהר ובו קירות הערוץ "נסגרים" ואתם נפרדים משדות האורז והנוף הפתוח.  החלק השני - והאמצעי הוא צר ועמוק, בקטע זה נופל הנהר בעוד 100 מטרים – מה שגורם ל מי הנהר לזרום במהירות אדירה, ולהתנגח בקול נפץ בקירות האבן. המראה הזה עוצמתי ומרגש.

החלק השלישי- ממשיך עד לסיומו של המסלול, הוא צר מאוד וגם במהלכו נמשך המחזה המדהים של הנהר הזה. כמויות אדירות של מים חומים עוברות בצוואר בקבוק צר וקירות ההרים מעליכם ימשיכו ויגבהו. באזורים מסויימים בסיום הקטע הזה תזכו שוב לחזות בפסגות המושלגות מעל הערוץ.
 

בחלק הצר ביותר בקניון (רק 30 מטר מקיר אל קיר) נמצא סלע, שעל פי האגדה מסלע זה דילג הנמר אל עברו השני של הנהר – ומשם קיבל הערוץ את שמו. ניתן לרדת למטה אל נקודת תצפית.

הכנה לטרק - מאמא נאשי
אם אם מגיעים מליג'יאנג, עשו לעצמכם טובה ובצעו את כל ההכנות לטרק במעוז המעוזים של מטיילי סין – הגסטהאוס של מאמא נאשי. מאמא ופאפא דואגים פשוט להכל! מומלץ ביותר.

לא לשכוח

מומלץ להתעדכן בתנאי מזג האוויר לפני שמגיעים. אפשר לקבל מידע בליג'יאנג אצל "מאמא נאשי" או ב-Backpacker’s café – Qiaotou.