עוד על סרינגר

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סרינגר

סרינגר, הודו

כמעט כל המטיילים הישראלים בהודו יודעים שמהות הביקור בסרינגר (Srinagar) שבחבל קשמיר, הוא כמה ימים ועד כמה שבועות (!) של פינוק אמיתי במעין בתי- סירה מפוארים הידועים בשמם הלועזי – "האוס בואט" על שפת אחד האגמים בסרינגר, אגם דאל (Dahl lake) או אגם נגין (Nagin lake). עמק קשמיר המוקף רכסים מושלגים ומקושט בצמחייה מציע למטיילים בשלל טיולים  ואתרים מרהיבים אך הנוכחות הצבאית והמתיחות השוררת באיזור גורמת למטיילים בכלל ולישראלים בפרט להישאר ב"האוס באוט" במשך כל השהייה במקום. אך אל דאגה, התרמילאים המפונקים המתגוררים על האגם זוכים  לארוחות מצויינות שמגיעות על סירה ב"שיקארות", סירות- אוכל, הישר אל ההאוס בואט! חוויה בפני עצמה...


ה"שיקארות" סירות אוכל
באגם נגין ובאגם דאל משייטות להן סירות שיגיעו עד להאוס באוט שלכם ויציעו לכם דברי מאכל שונים. המפורסמת שמבין כל השיקארות היא השיקארה המציעה קבבים שישליק ובשרים אחרים על האש. המוכר הנחמד יציע לכם ממבחר הבשרים שהוא מכין במנגל שיש לו על הסירה במחירים מצחיקים. שיקארת אוכל נוספת היא שיקארת הממתקים שתציע לכם מבחר רחב של סוגי ממתקים מקומיים ובמיוחד שוקולדים או אגוזים למיניהם מצופים בשוקולד. חלק מהממתקים שמוכר בעל שיקארת הממתקים פשוט מצויינים. גם אם אינכם גוועים ברעב שווה לקנות משהו לאכול משיקארות אלו רק בשביל החוויה של לקנות אוכל מסירה קשמירית.

קשר עם הבית מקשמיר
בעל ההאוס באוט ינסה לעזור ולתת בעיה לגבי כל בעיה שתצוץ ובדרך כלל גם ישמח לתת לכם את הנייד שלו לצורך שיחות לישראל (בתשלום כמובן). גם לגבי טיולים באזור כדאי תמיד להתייעץ עם המארח שלכם שודאי גם ידאג לתווך לכם נהג מונית מדריך וכדומה. אינטרנט- אם קבעתם עם יקיריכם בישראל שתשלחו מייל על בסיס יומי כדאי שתסבירו לפני ההגעה סרינגר שחנויות האינטרנט באזור האגמים מעטות וגם בהן יש מחשב אחד או שניים והחיבור לאינטרנט מרבה ליפול. גם כשאינטרנט עובד הוא כל כך איטי שקשה להאמין שתצליחו לשלוח מייל לפני שתתייאשו. חנויות האינטרנט נמצאות ברחובות הסמוכים לאגמים. מחיר ממוצע לשעת אינטרנט: 40 רופי.

 

המצב הבטחוני בסרינגר- שימו לב

במטה ללוחמה בטרור מפרסמים לעיתים קרובות אזהרות מסע וממליצים לתרמילאים להימנע מכל ביקור בחבל קשמיר כולו וזאת עקב נוכחות ופעילות אינטנסיבית של ארגוני טרור העוינים את ישראל. בנוסף לזאת האזור עדיין נחשב חבל מריבה בין הודו לפקיסטן והמתיחות הצבאית באזור גוברת מפעם לפעם.  חשוב מאוד להתעדכן במצב טרם קבלת ההחלטה לצאת אל האזור.