עוד על סיאם- ריפ והאנגקור

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סיאם- ריפ והאנגקור

סיאם ריפה והאנגקור

סיאם ריפ (Siem Reap) היא העיר המתויירת ביותר בקמבודיה והתפתחה מאוד בשנים האחרונות בשל קרבתה אל מקדשי אנגקור (Angkor) המרהיבים, אשר ממש בסמוך. עיר המקדשים המפוארת כוללת 194 קמ"ר של מקדשים ומבנים מן המאות ה-9 עד ה-13. סיאם ריפ היא עיר זולה מאוד למחייה, תוכלו להתפנק במקומות לינה איכותיים, להנות מהאוכלוסיה המתוקה ביותר בכל המזרח וכן...עוד חותמת בדרכון! (גם זה חשוב ...לא?)

לאור התייצבות מצב השלטון בקמבודיה אי שם בשנות ה-90 ופתיחת שעריה אל העולם המערבינהפכה סיאם ריפ (Siem Reap) למוקד תיירותי גדול, וכיום ניתן למצוא בה חיי לילה כיפים, מסעדות מערביות ובתי קפה מקסימים. כמו כן תוכלו גם להתנסות במאכלים מקומיים מסורתיים בדוכנים הפזורים לאורך הרחוב בו מתגוררים התרמילאים לאורך השוק של סיאם ריפ.

כמה טיפים קטנים וחשובים:
1. הקדישו 3 עד חמישה ימים לסיאם ריפ והמקדשים. אם אתם ממש לחוצים, אפשר גם בפחות.
2. הדרך היבשתית מבנגקוק לסיאפ ריפ קשה מאוד. אם אתם לא בקטע של נסיעות קשות וקופצניות – קחו טיסה.
3. במהלך השהייה בסיאם ריפ, תמצאו לכם נהג טוק טוק נחמד וטיילו איתו במהלך כל ימי השהות שלכם בסיאם ריפ והמקדשים. הוא יקח אתכם לכל מקום, יחכה לכם בחוץ עם חיוך רחב והכל במחיר של עד 15 דולר ליום. יהיה נחמד להשאיר טיפ בסוף.

4. בנוסף למקדשים, אל תוותרו בשום אופן על ביקור בכפר הוויאטנמי הצף. הביאו ממתקים לילדים!
5. ממש בסמוך לאנגקור ואט יש גבעה תלולה ממנה רואים את המקדש בזריחה. הטיפוס לא קל אבל פשוט לא לוותר!

מתחם המקדשים

עיר המקדשים אנגקור היא מוקד עלייה לרגל לחובבי ארכיאולוגיה מכל העולם – אם אתם אוהבים מקדשים עתיקים, מרהיבים ומסתוריים, זה המקום בשבילכם. המקדש המפורסם ביותר הוא האנגקור וואט המפורסם, שאף נחשב לאחד מפלאי עולם באופן רשמי. המקום אף שימש תפאורה לצילומי הסרט טומב ריידר (Tomb Raider) בכיכובה של השחקנית אנג'לינה ג'ולי שאף אימצה ילד קמבודי בהמשך. מומלץ להקדיש לעיר בין יומיים לשבוע ימים. אם אתם קצרים בזמן, יומיים יספיקו לכם כדי לתת מבט מהיר במקדשים ובכפר הצף.

קפיצה קטנה מבנגקוק
מטיילים רבים נוטים לשלב את סיאם ריפ בטיולם בתאילנד. איך עושים זאת? פנו לכם כמה ימים והגיעו לכאן מבנגקוק! אפשר בנסיעת יום (לא קלה) בת כ- 10 שעות, יוצאים בבוקר מהקאוסאן, עוברים את הגבול ומגיעים בערב לסיאם ריפ. אפשר גם בטיסה ישירה מבנגקוק לסיאם ריפ. אם אתם רוצים להרגיש קצת כמו "אינדיאנה ג'ונס ומקדשי האנגקור האבודים"...אל תוותרו!

הדרך הטובה ביותר להסתובב בין המקדשים
נזכיר שוב, מנסיון שלנו, בעת שהייתכם בסיאם ריפ, תמצאו לכם נהג טוק טוק נחמד במיוחד (זה מן אופנוע עם כרכרה מחוברת מאחור) וסגרו איתו על מחיר לטיול במקדשים ליום שלם. המחיר המקובל הוא עד 15 דולר ליום שלם. הוא יקח אתכם למתחם האנגקור, יכניס אתכם פנימה ויקח אתכם ממקדש למקדש ויחכה לכם בחוץ. תהיו נחמדים..השאירו טיפ בסוף היום.