עוד על סן חוזה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

סן חוזה

סן חוזה, קוסטה ריקה

סן חוזה (San Jose) היא עיר הבירה של קוסטה ריקה, ונחשבת לאחת הערים הגדולות והמפותחות במרכז אמריקה. מטיילים רבים עוזבים את העיר לאחר זמן קצר וממשיכים  מייד ליעדים אחרים. סן חוזה מהווה צומת מרכזית במדינה ומרבית הסיכויים כי תעברו בה בשלב כלשהו בטיולכם.

 

סן חוזה כצומת מרכזית

הטיול בקוסטה ריקה מתבצע בצורת כוכב, כך שסן חוזה נמצאת במרכז וכל פעם מגיעים אליה מיעד מסויים ויוצאים ליעד אחר. רוב המטיילים נשארים כאן בדרך כלל לילה אחד, אלא אם הם מחכים לנסיעת לילה או טיסה ואז נשארים יותר. חלק גדול משלב בסן חוזה ביקור באחד מהרי הגעש הקרובים.


ביטחון בסן חוזה
העיר עצמה לא סימפטית במיוחד ונחשבת לדי מסוכנת ו"בנוהל" - לא מומלץ להסתובב ברחובותיה בשעות החשכה. במהלך היום ניתן גם ניתן ואף רצוי להסתובב, אך רק באזורים המתויירים, עדיף תמיד במוניות ושימו לב לחפציכם...

 

היכן לאכול בסן חוזה?

סן חוזה היא עיר גדולה מאוד ויש בה מסעדות רבות מכל הסוגים. סודות המגישות אוכל מקומי זול, רשתות מזון מהיר היישר מארה"ב ומסעדות יוקרתיות אחרות. אין ספק שתמצאו כאן מה לאכול... ברוב ההוסטלים יש מטבח או מסעדה בתוך ההוסטל, כך שאין שום בעיה לאכול שם גם אם נתקפתם רעב בלילה ואתם מפחדים להסתובב בחוץ.. כמו כן, תמצאו בעיר גם מסעדות כשרות, ומזון כשר הנמכר בסופרמרקטים, בעיקר בשכונת Peves היהודית.


אז מה כן אפשר לעשות בסן חוזה?
באזור העיר תמצאו אטרקציות מעניינות כמו הרי הגעש פואס ואירזו, והפארק הלאומי בראוליו קארייו, שיאפשרו לכם טיולי יום מעניינים לפני המעבר ליעד הבא. למרות שהעיר נחשבת כמסוכנת יחסית סן חוזה מציעה מקומות רבים לעשות קניות וחיי לילה תוססים, עם מספר בארים ומועדוני לילה טובים הפועלים במשך כל השבוע, מסעדות ומותגים בינלאומיים.