עוד על פולגה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

פולגה

פולגה, הודו

פולגה Pulga)) הוא כפר קטן ומדהים ביופיו בעמק פרוואטי וממוקם בגובה 2,791 מ'. פולגה הוא אחד מהכפרים הפופולארים בפרוואטי לצד קיריגנגה, טוש ומלנה, אליהם יוצאים מקאסול, בירת פרוואטי הבלתי מעורערת. כשתגיעו לכפר תרגישו כאילו הזמן עצר מלכת וצעדתם לתוך תמונה או גלויה. הנופים עוצרי נשימה ומורכבים מפסגות הרים מושלגות, עצי תפוחים ונוי, קלחי תירס זהוב שמתייבשים על גגות הבתים, שמיים תכולים ואוויר הרים צלול. זהו כפר קטן וירוק להפליא, ומהווה המקום המושלם לאתנחתא קלה מציוויליזציה וקצב החיים המהיר.

מה יש לעשות בפולגה?
האטרקציות היחידות שיש בכפר הן רביצה, רביצה ועוד רביצה. פולגה הוא המקום האידיאלי לעשות בו שום דבר ולהירגע. רוב התרמילאים שמגיעים לכאן מעבירים ימים ושבועות שלמים בישיבה במסעדות, קריאת ספרים ומנוחה עד בלי די. פולגה הוא כפר שבאים אליו כדי להתנתק, להנות מהשקט והכל על רקע הנופים המטריפים. אם מאסתם בשגרת הכלום תוכלו לצאת לטיול רגלי קצר ברחבי הכפר ולהתפעל מבתי העץ המקסימים, היער, הפרחים וצמחיית הפרא.

להסתדר בפולגה...
בכפר אין חנויות למעט 2 מכולות שמוכרות בעיקר סיגריות וחטיפים. הדבר היחידי שכן תוכלו לרכוש לעצמכם זה גרבי-אצבע מצמר, סרוגות בעבודת יד, רכישה פופולארית שמוכרים בחלק מהגסטהאוסים. בכפר מזג האוויר בד"כ קריר ובמיוחד בלילות, ובמקום להסתובב עם נעליים סגורות ולנעול ולחלוץ אותן כל הזמן (הרי ברוב המקומות בהודו צריך להוריד נעליים לפני שנכנסים למָקום) נועלים כפכפים שאפשר להוריד בשניה, עם גרבי-אצבע שמחממות את הרגליים. חוץ מזה, הגרביים צבעוניות ומגניבות ויכולות לשמש מתנה מקורית לחבר'ה בארץ.

מה עושים בפולגה עם רדת החושך?
שעות הערב בפולגה תמיד יהיו בדלתיים סגורות כי כשיורדת החשיכה יש רק אורות קלושים בחוץ, לא רואים דבר ואי אפשר להסתובב לכן נשארים בתחומי הגסטהאוס. אם זה נשמע לכם קצת מבאס אז נהפוך הוא: זה בדיוק הזמן לשבת עם כולם מסביב לטנדורי, להכיר אנשים חדשים, ליצור חברויות חדשות, לשחק קלפים ושש-בש, לראות קצת טלוויזיה ופשוט "להתפנן".