עוד על מומבאי

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מומבאי

מומבאי, בומביי לשעבר

מומבאי (Mumbai) היא נקודת הפתיחה של הטיול בהודו למטיילים רבים, לרוב אלו מטיילי דרום הודו, או תחנת מעבר לאלו הממשיכים לדלהי וצפונה. במבט ראשון היא מרתיעה ואפילו מעט מפחידה, לפעמים גם במבט שני, אבל אם תתנו לה צ'אנס תוכלו למצוא בה עניין רב ותגלו בה צדדים שלא ציפיתם לפגוש בהודו. מומבאי היא העיר השניה בגודלה בעולם (אחרי מקסיקו סיטי), בעיר עצמה כ- 13 מליון תושבים ושביחד עם הפרברים עולה מספרם לכעשרים מליון. ב- 1996 שונה שמה מבומביי למומבאי ע"מ לבטא את המסורת המקומית שלפני עידן הקולוניאליזם. בתים עצומים ומפוארים של המעמד הגבוה לצד פחונים דלים, מכוניות יוקרה חולפות על פני ילדים שמציצים מפתחי הביוב - כזו היא מומבאי, עיר של ניגודים. העיר עצמה מודרנית ולעיתים נדמה שבזמן שמומבאי שועטת קדימה להדביק את מדינות המערב,  היא משאירה את תושביה מאחור. תוכלו למצוא מבנים מודרניים – קניונים, מלונות פאר, כיכרות ועוד, וביניהם התושבים ממשיכים במנהגיהם ואדוקים בדתם ובתרבותם. לעיר הנמל מומבאי, תעשיית סרטים מפותחת, ססגונית ומיוחדת, המייצרת מספר אדיר של סרטים מידי שנה ומכונה בוליווד. מומבאי מוקפת איים קטנים ונחמדים ויש בה מקומות בעלי עניין רב. אך רוב התרמילאים בוחרים לשהות בעיר ברובע קולאבה (Colaba) הממוקם לא הרחק משער הודו.

 

קולאבה – מתחם המטיילים

ה"מיין בזאר" של מומבאי. בקולאבה אפשר למצוא הכול מהכול, גאסהאוסים זולים, משרדי נסיעות, בתי קולנוע, ביתי קפה ומסעדות, וגם הפורט (Fort) – הנמל ובו עוד אטרקציות תיירותיות ומסעדות במרחק הליכה. 
 

מתקפת הטרור על מומבאי
ב- 26.11.2008 בוצעה סדרת פיגועים במספר מוקדים במומבאי. במשך ארבעת ימי האירועים נהרגו 173 איש. אחד מיעדי ההתקפה היה בית חב"ד המקומי שנפגע קשות. יש לציין שמאז שוקמו היעדים שנפגעו, בית חב"ד נפתח מחדש ומומבאי נחשבת ליעד בטוח מאוד לטיול.