עוד על להאסה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

להאסה

להאסה, סין

להאסה (Lhasa) היא עיר הבירה של טיבט המהווה כיום חלק בלתי נפרד מסין (אם נרצה או לא נרצה...). להאסה בשפה הטיבטית משמעותה "ארץ האלים", וכאשר תגיעו אליה תבינו למה היא נקראת כך. היא ממוקמת 3,650 מטר מעל פני הים, על הגדה הצפונית של נהר להאסה, או נהר "קְיִיצ'וּ" צפונית להרי ההימלאיה, והיא אחת הערים היפות, המרתקות והמיוחדות בסין.

כבירת האזור האוטונומי של טיבט (TAR – Tibet Autonomous Region), התרבות, הדת והשפה הטיבטית עדיין דומיננטיות בעיר, בעיקר בצידה המזרחי,  אך בשנים האחרונות היא הולכת ומקבלת גוון סיני מודרני יותר. הנוף המדהים, ההיסטוריה הארוכה, התרבות המרתקת, הדת המיסטית והאטרקציות היפיפיות מושכות כל שנה אלפי מטיילים מכל העולם לעיר המיוחדת הזו.

להאסה של היום
עם השלמת קו הרכבת המחבר בין שנגחאיבייג'יןלהאסה נדמה שלהאסה הופכת סינית יותר ויותר – ופחות טיבטית. קרוב ל-60 אחוז מתושבי העיר הם סינים ולאחר ההתמרדות שארעה בסמוך לאולימפיאדה באוגוסט 2008 תראו ברחובותיה פטרולים משטרתיים, נצגי שלטון וצבא סינים. תוכלו להבחין ברבי קומות חדישים בבניה, חנויות רבות (כולן בבעלות סינים) והתפתחות מואצת. עם זאת העיר עדיין נעימה ומקסימה לטיול, למרות שנראה שה"מילה האחרונה" של הטיבטים – טרם נאמרה.