עוד על לה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

לה

לה, הודו

העיר לה (Leh) היא בירת ההימלאיה ההודית ונקודה שרבים ממטיילי הודו לא מפספסים. לה היא כנראה העיר הכי גבוהה אליה תגיעו בהודו (3,500 מטרים!), והיא גם העיר הכי יפה שאפשר לדמיין. אנשי העיר, הלאדאקים, הם בעצם טיבטים חביבים וביישנים, פניהם עגולות, ומחייכות תמיד. השלווה השוררת פה, בקצה העולם, מדבק ותציף גם אתכם.  מלה יוצאים לטרקים באזורים שונים בלאדאק כדוגמת עמק הנוברה. מפות, הדרכה, מסלולים, סבלים, ציוד, ומדריך תמצאו בכל סוכנות נסיעות בלה.  העיר טומנת בחובה סוד טיבטי עתיק,  אותו תוכלו לגלות בגומפות, בסטופות, ובכפרים הקטנים, שבמדבר הלאדאקי.

להגיע לעיר לה בטיסה... קצת כאב ראש

כאשר אתם מתכננים להגיע ללה בטיסה מדלהי, הקצו לעצמכם יום יומיים ליתר בטחון, על מנת להתרגל לגובה הרב. מטיילים רבים חוטפים כאב ראש לא נעים בימים הראשונים בגלל הפרשי הגבהים. כדאי להצטייד בכדורים נגד מחלת גבהים.

להגיע ללה בנסיעה...קצת כאב גב
רבים אחרים בוחרים להגיע ללה בג'יפ או אוטובוס ממנאלי, הדרך מדהימה ביותר! אבל קשה מאוד, עלולה לקחת עד שלושה ימים (באוטובוסים מסויימים), הדרכים לא דרכים, הג'יפ מקפץ, קפוא בלילה...אך בסופו של דבר חוויה בלתי נשכחת לכאן או לכאן.
 

לה וחבל לאדאק, מכונים גם "ארץ הירח" ו"טיבט הקטנה", ואכן אתם בהחלט תרחפו מאושר והאזור ייראה לכם שונה לחלוטין מהודו. לה מציגה בפניכם פתח הצצה לחיים המסורתיים של הטיבטים, לצד מסעדות ומאפיות, חנויות בגדים, מלונות בכול הרמות, רחובות נקיים, ואווירה של בית בנוף שלא מהעולם הזה.