עוד על לה פאז

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

לה פאז

לה פאז, בוליביה

ברוכים הבאים ללה פאז (La- Paz)! רבים סמוכים ובטוחים כי לה פאז היא עיר הבירה הרשמית של בוליביה, בעוד שבדיקה מעמיקה תגלה כי סוקרה (Sucre) היא הבירה מבחינה חוקתית. ואומנם, את מעמדה של לה פאז כעיר הגדולה, המתויירת והאטרקטיבית ביותר בבוליביה, אף אחד לא יוכל לקחת ממנה.לה פאז משמשמת כיום מרכז מודרני (עד כמה שאפשר בבוליביה), כלכלי ותרבותי. היא מציעה אין ספור אטרקציות ומוקדי עניין, וזו הסיבה (בין השאר) שמטיילים רבים מתקשים לעזוב אותה. בלה פאז כמליון וחצי תושבים, והיא ממוקמת בגובה של כ- 3700 מטרים, לכן די קריר שם ולכן תעשיית הפליזים שהישראלים כל כך אוהבים משגשגת... זו עיר שוק לכל דבר ובכל פינה תמצאו שווקים מקסימים בהם ניתן לקנות כמעט כל דבר! לעשות שופינג ולשלוח הביתה זה הדבר שהישראלים הכי אוהבים לעשות פה (פליזים כבר אמרנו?).

 

סידורים סידורים
לה פאז היא העיר בה מטיילי דרום אמריקה עושים סידורים בלי סוף – החלפת כספים, שליחת חבילות הביתה (הכי זול בדרום אמריקה!), שופינג ועוד שופינג, הזזת תאריכי טיסות ועוד... שימו לב שאין נציגות ישראלית בלה פאז, שמטופלת ע"י השגרירות בלימה, פרו.

 

מה עושים בלה פאז?
חוץ מלעשות שופינג ולשלוח חבילות עמוסות בפליזים הביתה... מלה פאז יוצאים המטיילים לדרך המוות (באופניים) ולעמק הירח (בטרקטורונים). בלה פאז מסעדות טובות וחיי לילה לא רעים שנעשים מגניבים לקראת סוף השבוע.

שליחת חבילות לארץ
אחרי שיטוטים אינסופיים, בזבוז כספים מטורף, קניות של כל הדברים הנחוצים (וגם הפחות נחוצים), מגיע הרגע לו כולם מחכים בטיול- שליחת החבילה הביתה! לרוב, תכולת החבילה נחלקת לשני תחומים עיקריים- הראשון שכבר הוזכר הוא הקניות שעשיתם. השני הוא בעצם כל מה שאתם כבר לא זקוקים לו אך בכל זאת לא נעים לכם לזרוק לפח (למשל: חולצה אהובה, ג'ינס שאתם לא משתמשים בו, מעיל דק מדי וכו'...). חשוב ביותר לזכור שתעריף שליחת חבילה מבוליביה הוא הזול ביותר בכל היבשת, וכן הדואר שם מיומן ביותר בשליחת חבליות לישראל. המחיר של החבילה משתנה בהתאם ליעד, למשקל, לאופן השליחה (בים או ביבשה) וכו'. מומלץ להגיע על הבוקר לסניף הדואר המרכזי, ושם כבר יטפלו בכם וינחו אתכם ביעילות. למגזימנים מבנינו- מקסימום משקל שאפשר לשלוח הוא 20 קילו, השתדלו לא לעבור אותו. בנוגע לזמן אשר לוקח לחבילה להגיע לישראל אין חוקים- זה עלול לקחת בין שבועיים ולחודשיים, כשרוב החבילות מגיעות אחרי 3 שבועות בדרך כלל.