עוד על קודאיקנאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קודאיקנאל

קודאיקנאל, הודו

העיירה  קודאיקנאל (Kodaikanal) , הבנוייה בגובה של כ-2,100 מטרים מעל פני הים, הוקמה ע"י אמריקאים במאה ה-18, ופופולארית ביותר בקרב תיירים אירופאים בהודו. בקודאיקנאל תוכלו לעשות סידורים, לסייר בשווקים ולהסתובב אך את כל החבר'ה הישראלים תמצאו בכפר הסמוך ואטה קנאל, מרחק 10 דקות במונית. העיירה והכפר שוכנים במדינת טאמיל נאדו (Tamil Nadu), ותושביה דוברים בעיקר טאמילית, כך שאתם יכולים להניח בצד את המילון העברי-הינדי שלכם בינתיים. הנוף הניבט ממעל לעננים משגע, ויש סיכוי סביר שתמצאו את עצמכם נשארים במקום שבועות בלי רצון לעזוב.

ואטה קנאל... המקום האמיתי!
הישראלים מעדיפים ברוב המקרים ללון בכפר הסמוך ואטה קנאל (Vatakanal), או "ואטה" בפי התרמילאים, שלעיתים נקרא אף הוא בטעות בקיצור "קודאי", על אף שמדובר במקומות שונים.


השקיעה והזריחה מעל העננים
תופעה שחייבים לחזות בה. את השקיעה כנראה שלא תפספסו בכל מקרה, ומומלץ להגיע לנקודת תצפית טובה בשביל לחזות היטב ולצלם. אם אתם רוצים לחוות חוויה בלתי נשכחת באמת, קומו במיוחד בכדי לראות את הזריחה. השמש העולה בין ההרים מבעד לעננים, יוצרת צבעים מהפנטים וקסומים. אל תשכחו מצלמה!


לינה ב"ואטה" – בתים להשכרה
בואטה קנאל בעיקר, נהוג ללון  בבתים מושכרים. פשוט נכנסים כמה חבר'ה במחיר של 400- 1,500 ללילה (מתחלקים במחיר כמובן..) יש מטבח מאובזר, מבשלים ביחד וממש "מתפעלים" בית משלכם! חוויה! אם בחרתם ללון בבית מאובזר (ע"ע "לינה"), ברוב המקרים יהיה בו מטבח מאובזר בכלי בישול, סכו"ם וכד'. את המצרכים תצטרכו לקנות בעצמכם בסופרמרקט שבקודאיקנאל. חווית הבישול מנה, ואם התחברתם לתיירים אחרים תוכלו להזמין אותם לארוחות בבית, שכבר ירגיש לכם באמת כמו הבית ברגע שתתחילו לבשל בו.

וטיפ מאיתנו...
תגיעו ל"ואטה", תתאכסנו בתחילה בגסטהאוס רגיל ותוך כדי חפשו דירה להשכיר וחבר'ה להיכנס איתם לבית. לעיתים לא קל למצוא מקום נורמלי במחיר טוב.