עוד על עמק קינור

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

עמק קינור

עמק קינור, הודו

ברוכים הבאים לעמק קינור (Kinnaur Valley)! אחיו התאום של עמק ספיטי... הכביש המתפתל המלווה את נהר ה- Sutlej יוביל אתכם לטיול בעולם קסום של תרבות ודת וייקח אתכם באחת הדרכים היותר מופלאות של הודו. עמק קינור יפרוש לרגליכם את כל הטוב שיש לטבע להציע ואנשיו יעבירו אתכם שיעור לא מבוטל בהכנסת אורחים. העמק מקושט בגוון ירוק ולבוש ברכסי הרים מרשימים ביופיים וגודלם. העמק נותן מקום גם להינדואיזם וגם לבודהיזם הלקוח מהטיבטים ותוכלו לבחון מקרוב שתי דתות נעימות כל-כך שחיות זו לצד זו בשלום ואהבה. הלבוש האופייני לאנשי העמק, כובע צמר בגוון אפור, ילווה אתכם לאורך כל הדרך ויעלה על פניכם חיוך לא פעם. הערוצים הצרים שסוטים מהדרך הראשית, הטרסות הפשוטות והיפות כל-כך של החקלאים והסכרים לאורך הדרך יעבירו בכם תחושת הוקרה על היופי שבפשטות אליה נחשפתם. 

 

תרמילאים מגיעים אל עמק קינור בדרך כלל מצפון, דרך עמק ספיטי ומדרום משימלה.

 

דגשים מיוחדים לטיול בעמק קינור

כדי לעבור בין עמק קינור לספיטי חייבים permit שמשיגים ברקונג פיו שבעמק קינור. חשוב להביא את כל הכסף לו אתם חושבים שתזדקקו כי אין היכן למשוך כסף. אם אתם רוצים לצאת לטרק מומלץ להצטייד בציוד המתאים לפני שנכנסתם לעמק קינור,  שקי שינה ואוהלים אין להשיג שם. שימו לב לעונה ובדקו אם הדרך פתוחה למעבר. ועוד משהו... הדרכים יפות אך לא תמיד קלות ויכולות להיות מפחידות- האזרו בסבלנות ואומץ, זה שווה כל דקה.

 

אישור מעבר - Application For The Inner Line Permit

כדי לעבור מעמק קינור לספיטי יש להוציא אישור מעבר. את האישור אפשר להוציא בשימלה, בבניין המשטרה. יורדים במדרגות לבניין שרשום עליו  collectorate. צריך להביא צילום של הויזה , דרכון, 2 תמונות פספורט ולמלא טופס שמקבלים במקום. כעבור חצי שעה האישור מוכן. הוצאת האישור לא כרוכה בכסף ויש מכונת צילום ליד המשטרה. אפשר להוציא אישור באותה פרוצדורה ברקונג פיו, שם זו התחנה האחרונה לכך בבניין ה- SDM office למטה בעיירה. גם שם תמצאו בקרבה מכונות צילום. האישור תקף ל 15 יום מרגע הוצאתו ולכן שווה לחכות עם האישור לרקונג פיו שם תוכלו לשער ביתר דיוק כמה זמן ייקח עד שתעבר לספיטי.