עוד על קירגנגה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קירגנגה

קירגנגה, הודו

הכפר קירגנגה (KheerGanga) שבגובה 3,000 מטר (!) הוא המקום שבו ההינדים מאמינים כי האל שיווה עשה מדיטציה במשך 2000 שנה ונחשב לאחד מהאתרים הכי יפים בתת היבשת כולה ובעמק פרוואטי בפרט. הכפר קירגנגה המצוי בתוך שמורת טבע ירוקה ומסביבו הרים מושלגים, נחשב קדוש להינדים ויש בו קהילה מכובדת של סאדהו (אנשי דת הינדים). הנוף שנשקף מהכפר הוא עוצר נשימה: פסגות הרים לבנות, עצים על גבי עצים, שמי תכלת אינסופיים ובתוספת האוויר הנקי והפרות שמלחכות עשב אפשר להגיד בפה מלא "קירגנגה מהווה את שווייץ של צפון-הודו"!

 

היכן לנים בקירגנגה?

בכפר מס' קטן של מקומות לינה מסודרים שהפופולארי בהם הוא האשראם והרבה מהתרמילאים שמגיעים לכאן ישנים באוהלים או במערות. במידה ובחרתם ללון בחדר תהיו מוכנים לסגפנות יתר. בחדרים אין דבר מלבד מיטה ומכיוון שאין חשמל בכפר, תצטרכו לקנות נרות או להסתמך על הפנס שלכם. בחלק מהמקומות יגבו מכם תשלום בעבור שמיכה חמה ומעופשת לכן מומלץ להצטייד בבגדים חמים ושק שינה. על תקן שירותים משמש הטבע הפתוח ועל תקן מקלחות משמשים המעיינות החמים. המחיר 25 רופי ללילה.

 

שעות הערב בקירגנגה

בלילה שורר חושך טוטאלי והתאורה היחידה שיש היא אור נרות ופנסים, לכן חיי הלילה מתקיימים בדלתיים סגורות ובמקומות עם חימום. בד"כ מבלים את הלילה בישיבה המונית מסביב לטנדורי ואם תחזיקו מעמד תוכלו לראות שקיעה ולטבול במעיינות החמים באור ראשון, לפני כולם. מפאת חוסר בתאורת חוץ בלילה (מלבד אור נרות ופנסים אישיים) שימו לב לאן אתם הולכים והיכן אתם הולכים כדי שלא תאבדו את הדרך או לחילופין תמעדו על אבן סוררת...