עוד על קלגה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קלגה

קלגה, הודו

קלגה (Kalga) שבעמק פרוואטי הוא כפר שניצב על הר ולמעשה הוקם למען תרמילאים בנקודת מעבר אסטרטגית בעמק ואינו כפר מגורים אותנטי. בקלגה מתגוררות כתריסר משפחות מקומיות המחזיקות כמה גסטהאוסים באווירה מדהימה ומסעדות עם נוף מרהיב!! רוב התרמילאים שמגיעים למקום  יוצאים ממנו  לטרק לכפר קירגנגה (KheerGanga) לכיוון המעיינות החמים שבו. למרות זאת, קלגה הוא כפר פופולארי מאוד ובעל נופים מרהיבים של פרחים, הרים מושלגים ושדות קנאביס. יש לציין כי בדומה למקומות רבים בעמק המשטרה עושה כאן פשיטות  בחיפוש אחר סמים. לעיתים גם עורכים חיפושים בדרך שיורדת לכיוון קאסול - נדגיש כי השימוש בסמים בהודו אסור בהחלט ועונשים כבדים צפויים לנתפסים בשימוש והחזקת סמים - על כן עשו לעצמכם טובה והתרחקו מכל הנושא.

 

מה עושים כאן?
קלגה אינו טומן בחובו פעילויות מיוחדות, אלא נשען על המוטו הכללי של פרוואטי "אני יושב משמע אני קיים". זהו מקום מופלא לנוח בו, להביט בנוף, לקרוא ספרים ולחשוב. כמו כן, מומלץ לטייל בכפר עצמו, בין עצי ההתפוחים, שדות האורז ופרחי הבר. 

 

מה עושים בקלגה ערב?

כדי "להפריח את השממה" צריך לפעמים רק סט רמקולים מעולה. הכפר השקט שלא מציע שום אופציות בילוי לציפורי הלילה הופך למסיבת טראנס אחת גדולה כשיורדת החשיכה. בדר"כ בעונת השיא הרבה מהישראלים עורכים מסיבות טראנס מאולתרות בגסטהאוסים השונים ורוקדים עד אור הבוקר. אם אתם מעדיפים בילוי רגוע יותר, ברוב הגסטהאוסים יש טלוויזיה עם DVD וכן אוסף מפתיע של סרטים ישראלים כשסרטי בורקס מובילים בראש.

 

כיצד מסתדרים בקלגה?

בכפר יש מקומות ספורים שמציעים חיבור לאינטרנט במתכונת הישנה, כלומר, אינטרנט עם מודם חיוג ולא אינטרנט מהיר (גם האינטרנט המהיר בהודו איטי כמו צב ברוב המקומות). בהתאם לכך, יש הרבה התנתקויות ועד שמתחברים לשרת חזרה צריך סבלנות אדירה אבל מה לא עושים בשביל לקבל מייל מאמא... כמו כן, בין הגסטהאוסים מסתובבים פורטרים (Porter – מדריך מקומי) שישמחו לקחת אתכם בבטחה לקירגאנגה ולסחוב את הציוד שלכם. אם לא תיתקלו באחד בעל הגסטהאוס שלכם יוכל להשיג מישהו תוך זמן קצר. הרבה מהמטיילים שיוצאים לטייל באיזורים סמוכים לכפר משאירים את התיק הגדול או את רוב הציוד באחד מהגסטהאוסים במחיר נמוך ליום או לפעמים ללא תשלום. בנוסף, תוכלו להתקשר הביתה כמעט מכל גסטהאוס שמפעיל מונה שיחות. ברוב הגסטהאוסים יש שירות של Call Back, כלומר, מתקשרים אליכם מהבית ואתם משלמים מחיר מצחיק לדקה, בדר"כ 2 רופי.