עוד על חואנגלונג

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

חואנגלונג

חואנגלונג (Huanglong), שמורת הדרקון הצהוב, היא שמורה מדהימה השוכנת בעמק יפהפה בין הרי פרובינציית סצ'ואן שפסגותיהם מושלגות במשך כל השנה בשל גובהם הרב, עם יערות עבותים, מעיינות חמים, אגמים מקסימים בצבעים שונים, טראסות, ומקדש מרשים. בשמורת חואנגלונג תוכלו לטייל במשך יום שלם, או אפילו להישאר ללון בה. גובה השמורה נע בין 3,200 מטר ל – 3,700 מטר. את חואנגלונג מתארים לעיתים כ"ארץ הפיות עלי אדמות" וכפלא עולמי. האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית של UNESCO מאז שנת 1992.

 

אופן הטיול בשמורת חואנגלונג

דרך אפשרית להגיע לחואנגלונג היא לקחת סיור מאורגן ליום מהעיירה סונגפאן, או בטרק סוסים של ארבעה ימים והלאה. דרך נוחה מאוד היא שכירת מיניבוס עם עוד כמה מטיילים, עם נהג צמוד. בצורה זו לא תהיו כפופים לשעות האוטובוס או מטיילים סינים, ותוכלו לנצל יום מלא במקום היפהפה הזה. אוטובוס: אוטובוסים יוצאים מהתחנה המרכזית בעיירה סונגפאן מדי יום בשעות הבוקר. ניתן לברר את שעות יציאת האוטובוסים דרך ההוסטל בו אתם שוהים בסונגפאן. ישנה אפשרות לקנות מפה בכניסה לשמורה ולטייל בה בצורה עצמאית בעקבות המוני הצליינים הסינים ההולכים בשבילי השמורה ומטפסים למקדש הגבוה (בהמשך).

 

עמק חואנגלונג

מרבית האתרים היפים של השמורה נמצאים בעמק חואנגלונג, שאורכו כמעט 4 ק"מ. הצבע השולט פה הוא צהבהב אשר נוצר מהמינרלים במקום, ומכאן שמו של המקום – הדרקון הצהוב.

 

בריכות חואנגלונג – Xishen Cave Waterfalls

בשמורה ישנן מספר בריכות בצבעים יפהפיים, אשר נוצרו ממי נחל הזורם מפסגה הממוקמת בשמורה, השוקעים בשקעים אשר במדרונות ובתחתית ההר, בצורות מאוד מיוחדות ויפות. בצורה כזו נוצרות מאות בריכות בגדלים שונים, הנעים בין 30 – 170 ס"מ, ובצבעים שונים, כולן צלולות ויפות. ישנה תצפית יפהפייה על הבריכות ממעלה המדרגות המובילות למקדש חואנגלונג (בהמשך) אשר ממנו הן נראות כמו תכשיטים ירקרקים – תכולים מנצנצים. תוכלו לעלות על הרכבל ולהגיע בקלות למקדש הגבוה. הבריכות נמתחות לאורך כ – 2.5 ק"מ וכאשר תטיילו בעמק חואנגלונג לא תוכלו לפספס אותן.


קצת פרטים...

מחיר: הכניסה לשמורת חואנגלונג בין החודשים אפריל עד אמצע נובמבר תעלה לכם 200 ¥, ומאמצע נובמבר ועד סוף מרץ מחיר הכניסה לשמורה צונח ל – 80 ¥.

שעות פעילות: בין 09:00 ל – 16:40.