עוד על הונג קונג

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הונג קונג

הונג קונג, סין

הונג קונג היא ללא ספק אחת הערים המרתקות והמיוחדות ביותר בסין ובעולם כולו. אחד המאפיינים הבולטים של מחוז הונג קונג הוא השילוב בין מזרח למערב, בין ישן לחדש, בין סוציאליזם לקפיטליזם, בין טבע לתעשייה. לצד הבניינים הגבוהים והרחובות הצפופים, רוב מחוז הונג קונג מורכב מאזורים כפריים, פארקים ירוקים, הרים גבוהים, איים סלעיים וחופים יפים. לאחר 156 שנים תחת שלטון בריטי, הונג קונג הוחזרה לסין ביולי 1997. בתור "אזור מנהלי מיוחד" (Special Administrative Region) של סין, הונג קונג נהנית מאוטונומיה כמעט בכל התחומים (פרט ליחסים דיפלומטיים והגנה), כאשר הדגש הוא על אוטונומיה כלכלית קפיטליסטית. לכן יש להונג קונג דגל משלה, מטבע משלה (דולר הונג קונגי - HKD), מערכת משפט משלה וכדומה. בין אם תשוטטו ברחובות הסואנים, בסמטאות העתיקות או בפארקים היפיפיים, לא תמצאו רגע אחד משעמם.

אזורים בהונג קונג

הונג קונג מחולקת ל-4 חלקים: "הונג קונג איילנד" (Hong Kong Island) הוא מרכז הכלכלה, הבידור, הפוליטיקה והקניות של הונג קונג. החלק הצפוני של האי כולל את רוב גורדי השחקים המפורסמים והוא צפוף ביותר, בעוד החלק המזרחי הוא אזור המגורים העיקרי והחלק הדרומי הוא בעיקר חופים ומפרצים. קאוּלוּן (Kowloon)הוא חצי האי היוצא מהיבשת דרומה לכיוון "הונג קונג איילנד" והוא האזור המאוכלס ביותר בהונג קונג. "הטריטוריות החדשות" (New Territories)הוא האזור הכפרי של הונג קונג, עם כפרים, חוות, הרים ועיירות. "האיים המרוחקים" (Outlying Islands)הם 234 האיים הנוספים המפוזרים באזור, חלקם גדולים מאוד [האי לַנְטַאוּ (Lantau) כפול בגודלו מ"הונג קונג איילנד"] וחלקם רק סלעים הבולטים מעל פני הים.

 

הנקודה היהודית

תרמילאים ישראלים רבים מגיעים להונג קונג במסגרת סדנת היהדות של "שובה ישראל" המתקיימת כבר מספר שנים. יוצאים מבנגקוק לעשרה ימים של קורסים רוחניים באוירה משפחתית, לומדים, אוכלים ומטיילים ביחד וחוזרים לבנגקוק. חוויה יוצאת דופן שלא תשכחו. נא למסור ד"ש למשה ברוורמן!

 

אתר אינטרנט: www.shuva-israel.com/new/he/seminar.php

 

האסקלייטור ( escalator)

רוצים להכיר את הונג קונג לעומקה? עלו על האסקלייטור, מערכת דרגנועים המחברת בין המתחם העסקי למתחם המגורים של הונג קונג. חוויה יחודית בהחלט! כשאתם עולים על האסקלייטור, הצמדו לצד ימין, הסינים ממהרים לעבודה ויעברו אתכם בצד שמאל שנועד לעקיפה. (אנחנו עדיין מדברים על מדרגות חשמליות, כן?)

 

אתר אינטרנט: פruned.blogspot.com/2007/05/escalators-of-hong-kong.html

 ענייני ויזה

הונג קונג הוא אחד היעדים העיקריים לתרמילאים שצריכים לחדש את הויזה שלהם לסין. ישנם מספר מקומות בהם ניתן לעשות זאת, אחד מהם הוא השגרירות הסינית, אשר ממוקמת ליד תחנת הרכבת וואן צ'אי (Wan Chai). כמו כן ישנן חברות שונות שיכולות לסדר לכם ויזה, ואתם יכולים גם להיעזר בקהילות היהודיות באזור (שובה ישראל או קהילת ציון), הם ישמחו לעזור ולחלקם אפילו יש קשרים בשגרירויות המקומיות, שזה תמיד טוב. בנוסף, אם אתם נוחתים בשדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג ואתם צריכים ויזה לסין, ישנו דוכן בטרקלין התחתון של שדה התעופה בו ישמחו להנפיק לכם ויזה, אתם רק צריכים שתהיה עליכם תמונת פספורט.

 

מחירי ויזה:

כניסה בודדת ל-30 יום  -  150HKD

שתי כניסות ל-30 יום כל אחת  -  220HKD

כניסות רבות 30 יום כל אחת למשך 6 חודשים  -  400HKD

כניסות רבות 30 יום כל אחת למשך שנה  -  600HKD

 

Forever Bright Trading Limited

זו חברה אמינה וטובה היכולה לספק לכם ויזה לסין, גם לטווח קצר וגם לטווח ארוך.

 

כתובת: Room 916-917, New Mandarin Plaza Tower B, 14 Science Museum Rd., Kowloon  

טלפון: 852-23693188

אתר אינטרנט: www.fbt-chinavisa.com.hk