עוד על האי האבלוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

האי האבלוק

האי האבלוק, הודו

איי אנדמן (Andaman) הולכים ונתפסים כנקודת חובה לתרמילאי דרום הודו - ובצדק! האי המרכזי והפופולארי ביותר באיזור הוא האי האבלוק (Havelock). למעשה כשאומרים "אנדמן" בדרך כלל מתייחסים לאי זה. האי האבלוק, נמצא 54 ק"מ מצפון-מזרח לפורט בלייר (האי בו תנחתו בטיסתכם לאנדמן), והוא המקום הנגיש ביותר משם ונחשב לאי המרכזי של איי אנדמן. האי האבלוק הוא אי עם אוסף של חופים, בכולם חולות לבנים ומי טורקיז בוהקים, וחוויית השהות על האי היא בלתי נשכחת. תוכלו לצלול עם שנורקלים בחופים השונים ולצפות בבעלי החיים הימיים המקסימים, או לשכור אופניים ולפדל בין החופים השונים. מכאן גם יוצאים לאיים נידחים יותר מבין מאות האיים של אנדמן. שימו לב, התקשורת מהאזור לוויינית ולעיתים קשה להשיג את הבית.

קצת על החופים של האי האבלוק- איי אנדמן
באי שבעה חופים הממוספרים בצורה מסודרת ולכל אחד אופי אחר:

חוף 1– חוף הנמל. מכאן מגיעים ומכאן חוזרים מהאי.

חוף 2 ו-3– חופים מתויירים עם גסטהאוסים, ביתנים, שוק נחמד (ממש בניהם) ועוד שירותים לתרמילאים.
חוף 4– אחד היפים ביותר באזור, ומתוייר מאוד יחסית.
חוף 5 ו-6– אולי החופים האהובים ביותר על התרמילאים הכבדים... חושות, אווירה, גיטרות בערב, תענוג! לאחרונה בנו כאן גם מספר לא מבוטל של חדרים איכותיים ולא יקרים.

חוף 7נחשב לחוף היפה ביותר באסיה! (ע"פ מגזין "טיים"). חוף מדהים ביופיו ומיועד למתפנקים יותר, מספר ביתנים ואיכותיים ויקרים יחסית לאי. יש כאן גם אתר קמפינג לא רע אך משום מה לא מתוייר במיוחד.
 

חולצת "הייתי באנדמן"...
כמעט כל מי שחזר מאנדמן, מתפאר בחולצת טי עם כיתוב Andaman- Port Blair בצבעים שונים. החולצה הזו היא הצהרה אופנתית לכל דבר בקרב המטיילים בהודו. תוכלו לרכוש את החולצה הזו ומזכרות אחריות כמו קונכיות, גליות וכדומה, בחנות של "מפיסה"- בכניסה לשוק מכיוון חוף 3, מצד שמאל.

 

לא תאמינו - הסביח של איי אנדמן

מנת הסביח המזוהה עם ישראל קיימת בתפריטים רבים במסעדות האי האבלוק ובהודו בכלל, אך זהו מקום בו תוכלו לטעום סביח אמיתי בלאפה. אין מקומות ישיבה מסודרים במסעדת הסביח, שדומה בסגנונה לדהאבה הודית, אך הישראלים שנוהרים למקום, וכך גם האירופאים שזה מכבר התאהבו בסביח האנדמני, מוצאים מקום לשבת בו. מחיר- 50 רופי. מומלץ!

 

אנדמן בשעות הלילה
חיי הלילה אמנם לא הצד החזק של האזור, אך העניין תלוי גם בכמות התיירים. כשיש תיירים – יש מסיבות לעיתים בגסטהאוסים. כשריק – תספקו בקומזיץ עם גיטרה.
הופעות- לעיתים, בעונת התיירות בעיקר, תוכלו לצאת בערב לאחת המסעדות בחופים, ולהנות ממופעי מוזיקה, לרוב של תיירים, הנערכים על במות מאולתרות והפרסום שלהם הוא בשיטת "מאוזן לאוזן".
מסיבות תיירים- שפע התיירים אשר פוקדים את האי כחלק מחופשתם בתת היבשת ההודית, מתגעגעים לרוב למסיבות שכל כך קל ושכיח לארגן בהודו, (בעיקר כשיש ישראלים בסביבה...).  כשהתיירות פורה מספיק, תתקלו ודאי במסיבות באחד הגסט-האוסים של האי האבלוק. גורן ההודי, מהגסט-האוס "גרין ואלי" (Green Vally) שמח בדרך כלל לערוך מסיבות כאלה בגסט-האוס שלו, תמורת תשלום סמלי.