עוד על הרידוואר

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הרידוואר

העיר הרידוואר (Haridwar) שבמדינת אוטארנצ'ל היא עיר קדושה השוכנת למרגלות נהר הגנגס, כ- 40 דקות מרישיקש. כינויה של העיר הוא "השער לווישנו" (Gateway to Lord Vishnu) והכוונה היא שדרך תפילות (טקסי פוג'ה), ביקור ורחצה בגאנגס, תוכל להתקרב לאל מבחינה רוחנית. הנוף הררי וירוק, אך שונה מהרי ההימלאיה שבצפון הודו. נהר הגנגס הקדוש והרחב, זורם, סוחף ועוצמתי. הגנגס חוצה את העיר וגשרים מחברים בין אזוריה השונים. הרידווראר היא מקום עליה לרגל עבור ההודים, ואווירת הקדושה מורגשת כאן היטב. מדי 12 שנים מתקיים בהרידוואר פסטיבל "קומבה מלה" (Khumbh Mela) שמהווה את המפגש הדתי המפורסם והגדול בעולם.

 

הפוג'ה של הארידוואר- לנמצאים ברישיקש

רבים מהתרמילאים הנמצאים ברישיקש, נוהגים לקחת ריקשה או מונית להארידוואר על מנת לצפות בטקס הפוג'ה היומי שבגאת המרכזית של העיר.
 

טיפ: אל תחכו לערב, צאו כבר בשעות הצהריים אל הרידוואר, הסתובבו קצת ברחובותיה, ובשעות הערביים, הגיעו למתחם הפוג'ה הצבעוני. בהרידוואר תוכלו לטייל במפלים ובהרים, לצאת לטראקים, לבקר בפארק מים הודי, ולעשות רפטינג בנהר הקדוש. לבקר באשראמים הרבים ולהשתתף בקורסים כמו ויפסנה, יוגה ומדיטציה, ולפגוש בתרבות ההודית של שתיקה ובידוד, לצד טקסי דת של תפילות המוניות.