עוד על אמיי שאן

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

אמיי שאן

הר אמיי שאן (Emei Shan) הוא הר קדוש לבודהיסטים הסינים, וכשתטפסו עליו תזכו לראות צליינים רבים בדרך, לבושים בצורה מסורתית, ומטפסים על ההר בקלילות. הנופים והמצוקים אשר תראו כאשר תעפילו לפסגת ההר הם מרהיבים, ותוכלו לפגוש נזירים בודהיסטים, ולראות עצים מיוחדים ומנזרים מרשימים. המשיכה העיקרית של ההר טמונה בצפייה בזריחה ובשקיעה על מרבד העננים שעוטף את ההר.

 

מידע כללי על הטיפוס להר אמיי שאן

פסגתו של ההר מגיעה לגובה של כמעט 3100 מטר. העלייה בו נעשית במדרגות תלולות, בטיפוס קשה של כ10 שעות. רבים מחלקים את הטיפוס ליומיים, ויש העולם ברכבל לפסגה. אם בא לכם לעשות טרק קטן וליהנות מהמנזרים שבדרך למעלה ומהנופים שמספק הטיפוס, העצים היפים שעל צלעות ההר, ואפילו שלג בפסגתו, אם תגיעו לאחר חודשי החורף- מומלץ לעשות טיול שיתפרס על יומיים. מאז 1996 ההר נכנס לרשימת אתרי המורשת העולמית של UNESCO, והוא אחד מההרים הכי קדושים לבודהיסטים. מומלץ לצאת השכם בבוקר, ולהגיע בשעות השקיעה לפסגה. ביום השני מומלץ לקום השכם ולראות את הזריחה על ההר.

 

לפני העלייה לאמיי שאן

ראשית, והכי חשוב – בררו את תנאי מזג האוויר לפני העלייה, משום שמזג אוויר שאינו טוב עשוי להקשות על הטיפוס ואף להפכו לבלתי אפשרי. ניתן לטפס בחודשי החורף, אך זה דורש ציוד רציני יותר, כמו נעליים מיוחדות להליכה בשלג וביגוד מאוד חם ללילות. בשיא הקיץ עשויים להיות עמכם על ההר תיירים רבים, אך מזג האוויר פחות חם מבאזורים רבים בסין, בגלל גובהו של אמיי שאן. קחו בחשבון שבפסגה עשויים להיות עננים רבים שיהפכו את התצפית על הנוף לבלתי אפשרית, וזה עוד גורם שרצוי לברר לפני העלייה, בעיירה לשאן או אמיי שאן, שלמרגלות ההר.

 

מה לקחת?

אל תסחבו עמכם ציוד רב. ניתן לשכור מעילים בפסגת ההר. במהלך העלייה תתקלו במוכרי מזון ושתייה, ואפילו חטיפים. קחו עליכם כמה בקבוקי מים, קצת חטיפים, מגבת קטנה, בגדים להחלפה, כובע, פנס ומצלמה, אך זכרו שכל מה שתעמיסו על הגב יכביד עליכם יותר בטיפוס. אם יש חשש לגשם קחו נעליים מתאימות, כי העלייה עשויה להיות חלקלקה מאוד כשהיא רטובה, וכיסוי מגן מפני גשם. את התרמילים הגדולים השאירו באמיי שאן. מקום טוב להשארת התיקים הוא Teddy Bear Café & Guesthouse, בית קפה עם אוכל טעים הנמצא בתחילת הטיפוס, או בהוסטל בו אתם לנים בעיירה לשאן, במידה ואינכם מגיעים לאמיי שאן מצ'נגדו. החודשים המומלצים לבקר בהר אמיי שאן הם מרץ-מאי, אך קחו בחשבון שמזג האוויר עשוי להיות הפכפך, כך שיש להצטייד בבגדים קצרים אך גם בביגוד חם.