עוד על אל טחין

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

אל טחין

אל טחין (El Tajin) הוא אחד מאתרי העתיקות המרתקים ביותר במקסיקו ובמרכז אמריקה בכלל. מטיילים רבים המגיעים לאזור מבקרים באתר אל טחין כדי להתרשם מהתרבות העתיקה והמרשימה אשר חיה במקום, המשתקפת מהמבנים המרשימים באתר אל טחין, ממגרשי המשחקים ומאתרי הקרבת קורבן אנוש.

אל טחין הוא אתר גדול, בגודל של 10 קמ"ר, ומומלץ להקדיש לו כמה שעות. במקום יש מבנים מרשימים, תחריטים, פסלים ואתרים מעניינים ביותר.משמעות השם אל טחין קשורה במושגים של רעם וברק, כפי שהיא מפורשת לפי שפת ה – Totonac העתיקה. באתר הארכיאולוגי אל טחין יש מעל 150 מבנים עתיקים, אשר קומץ מהם שוחזר ושומר. פרט למבנים המקודשים והמרשימים באתר, תוכלו להתרשם גם ממגרשים אשר שימשו למשחקים למיניהם, אשר מאמינים כי היו קשורים לדת בה האמינו אז, וכן אתרי העלאת קורבן עתיקים, בהם מאמינים כי העלו קורבן אדם. אל טחין הוכרז כאתר מורשת לאומית על ידי UNESCO. ארכיאולוגים סבורים כי המקום הוקם לראשונה בשנת 100 לספירה, אך ננטש כמה מאות שנים מאוחר יותר, עד אשר הספרדים גילו אותו ב – 1785. אתר אל טחין משתרע על 10 קמ"ר.

 

מה יש לראות באל טחין?

Voladores – מחוץ לאתר אל טחין תוכלו לראות את "האנשים המעופפים" – אנשים אשר מצויים במצב של מדיטציה וקשורים למוט גבוה, וכך הם מסתובבים סביב העמוד עד אשר הם מגיעים לתחתיתו. כמו כן תוכלו לראות בתוך אתר אל טחין את Piramide De Los Nichos – Pyramid Of Niches הצבועה באדום וכחול, בה יש 365 גומחות, במקביל, ככל הנראה, לימים בשנה. ארכיאולוגים סבורים שפירמידה זו נועדה להוות מעין אמת מידה לזמן החולף. כיכר מנור -  Plaza Menor – המרכז הטקסי של היישוב העתיק אל טחין, וכן Juego De Pelota Sur – המגרש הדרומי, בו מצאו תחריטים על הקירות המתארים את המשחקים ואת הקרבת אחד השחקנים כקורבן אנושי. מומלץ לתרום מעט כסף ל – Voladores, אפילו שאין חובה לשלם להם, כי הם מופיעים כדי לכלכל את משפחותיהם. האתר אל טחין פתוח בין השעות 08:00 – 17:00, בכל ימות השבוע. ניתן להגיע לאתר אל טחין מ – Papantalaאו Poza Rica, בנסיעה לא ארוכה במיוחד. ישנן חברות טיולים הכוללות את אל טחין כאחת האטרקציות בטיוליהן.