עוד על אמריצר

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

אמריצר

אמריצר, הודו

אמריצר מהווה את העיר הגדולה ביותר במדינת פאנג'אב (Panjab) הממוקמת בצפון-מערב הודו. פירוש השם אמריצר הינו "בריכת הנקטר"' אותה בריכה קדושה הנמצאת במתחם מקדש הזהב המפורסם. העיר, שרק 30 ק"מ מפרידים בינה לבין לגבול הפקיסטני, מונה למעלה משניים וחצי מיליון תושבים ואוצרת בתוכה את את האתר המקודש ביותר לדת הסיקית (דת המשלבת הינדואיזם, איסלאם והשפעות נוספות) "הארימנדיר סאהיב" (Harimandir Sahib) או בתרגום: "מקדש הזהב". 

באמריצר בפרט, ובפאנג'אב בכלל, יש את ריכוז הסיקים הגדול ביותר בכל הודו. תוכלו לזהות הודי שמשתייך לדת הסיקית לפי כיסוי הראש המגולגל כלפי מעלה שעל ראשו. כיסוי זה נקרא "טורבן" והוא בא לכסות נהרות של שיער שלא נגזזו לעולם. בהתאם לשיער ראשם, הסיקים מגדלים זקן מפואר וחלקם מגלגלים אותו לפקעת קטנה.

 

מה בעיקר עושים באמריצר?

שלוש סיבות מביאות את המטיילים לאמריצר. הראשונה היא מקדש הזהב המפורסם, השניה היא טקס חילופי המשמר הססגוני והשלישית היא המצאותו של שדה תעופה בינלאומי בעיר.

טיול יומי מדרמסלה
רבים פוקדים את אמריצר ע"י הגעה בג'יפ בטיול חד יומי מדרמסלה. יוצאים בבוקר, נוסעים 6 שעות, מסיירים במקדש, מבקרים בטקס חילופי המשמרות – וחוזרים לדרמסלה. אנו ממליצים לכם  בחום שלא לוותר על לינה של לפחות לילה אחד באמריצר ולחוות את האווירה המדהימה במתחם המקדש בשעות שונות של היממה.