עוד על אגרה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

אגרה

אגרה, הודו

ניתן לקבוע בוודאות כי גורם המשיכה העיקרי של העיר אגרה (Agra) , עיר תעשייתית ואפורה משהו, הסובלת מזיהום אוויר, הינו הטאג' מאהל, סמלה החשוב והמפורסם ביותר של הודו.

מכל קצוות עולם מגיעים עשרות אלפי מטיילים בשנה על מנת לחזות באחד משבעת פלאי תבל  החדשים (כפי שהוכרז רשמית בשנת )2007. אגרה, בירתה העתיקה של הודו נמצאת כ- 200 ק"מ דרומית מזרחית לדלהי (4-6 שעות נסיעה) במדינת אוטאר פראדש (Uttar Pradesh) ומאכלסת כ-  2 מליון תושבים.  מעבר לטאג', אגרה מציעה מתחם תיירותי גדול, מלונות מכל סוג ומספר מוקדי משיכה להם אחראים השליטים המוגולים מן המאות ה- 16 וה- 17.

המטיילים באגרה, הטאג' מאהל – ומה שבניהם
התרמילאים המבקרים באגרה נחלקים לשתי קבוצות עקריות: אלו הקופצים מדלהי  לביקור חד יומי  בן מספר שעות בטאג' מאהל וחוזרים בערב לדלהי -  ואלו הלנים יום או יומיים בעיר ומבקרים בטאג' גם בשעות השקיעה והזריחה כאשר הוא מאדים ומרשים אף יותר מהרגיל.
 

יש לציין כי מעבר למוקדים היסטוריים של אגרה, מדובר באחת הערים היותר אפרוריות, צפופות והומות בתת היבשת ההודית. מתחם התיירים נקרא טאג' גאנג' ולא תמצאו בו הרבה תרמילאים, אלא בעיקר תיירים מבוגרים וקבוצות מאורגנות. שימו לב, אלו מכם המבקשים לסקור כמה מהאתרים של אגרה, באפשרותכם לשכור מונית צמודה לכל היום, במחיר של 600-800 רופי (המחיר ניתן למיקוח).

כדאי ללון כאן בכלל?

אגרה מציעה שלל גדול של גסטהאוסים ומלונות, רובם מלונות יקרים לקבוצות מאורגנות. הגסטהאוסים הפופולאריים בקרב תרמילאים הם "קאמל" ו"סאי פלאס", הכולל אף מרפסת עם תצפית יפה לטאג' מאהל.  מחיר לינה לא יעלה על 300 רופי ללילה. אם חשקתם במקומות יקרים ואיכותיים יותר, הפופולאריים ביותר הם Mughal Sheraton Hotelו- Taj View Hotel. לינה במלונות אלו תעלה כ- 60 דולר בממוצע. אנו ממליצים בחום ללון לפחות לילה אחד באגרה ולפקוד את הטאג' מייד עם פתיחתו בשעת בוקר מוקדמת, כאשר עודנו ריק יחסית מאנשים והטמפרטורה נעימה -  אין ספק שכך תהנו יותר מן האתר הכל כך מרשים הזה.