עוד על סלאר דה אויוני

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

סלאר דה אויוני

סלאר דה אויוני, בוליביה

לדעתנו, (בעצם לדעת כולם...) האטרקציה מספר אחת בבוליביה! מדבר המלח סלאר דה אויוני (Salar de Uyuni) הוא מקום שכל הרואה אותו לראשונה יתקשה להאמין למראה עינו  בדקות הראשונות כאשר יתגלו מולו כ- 12 אלף קמ"ר של מלח בוהק אשר חוץ ממנו דבר אינו נראה לעין. המדבר נוצר לראשונה לפני כ- 40,000  שנים כאשר נהר שהיה שם במקור התייבש וכתוצאה מערבוב עם מלח טבעי שהיה נפוץ באזור התקשתה האדמה והפכה למלח מוצק הניתן לדריכה.
 

איך מטיילים בסלאר?

הטיול ברחבי הסלאר נמשך לרוב כשלושה ימים המתוכננים כולם ע"י חברת נסיעות מאורגת אשר תצרף אתכם לקבוצת אנשים ויחד תנדדו ברחבי המדבר עם גיפ אימתני, נהג, טבחית ובלוני חמצן. מעבר לכך יכלול הטיול עצירות במקומות מדהימים עם נופים אשר רובנו התרגלנו לראות רק בתמונות כגון- "אי הקקטוסים" (גבעה של קקטוסים ענקיים המשתרעים לגובה של כמה וכמה מטרים), "מלון המלח" (מלון כהלכה אשר בנוי אך ורק ממלח טבעי), האגם הירוק (Laguna Verde) , סול דה מניינה (אזור גייזרים המתפרצים בצורה ספונטאנית ומפתיעה), אתר האבנים של דאלי (קיבל את שמו לאור הדמיון לציוריו הס וריאליסטים)  וחיות מרתקות כשפני סלע ופלמנגואים. מלבד הנופים המדהימים הטיול כולל שינה בבקתות מקומיות, (תבקשו מים חמים!) ערבי "איחוד" עם החבורה עמה אתה מטייל, ארוחות ..."מעניינות" שיבושלו ע"י אחד מחברי הצוות שבג'יפ וכמובן מגוון רחב של תמונות שיצולמו בסלאר עצמו בהן נראים החפצים כקרובים יותר ממה שהם למעשה (רבים מן המטיילים מגיעים למקום אך ורק בשביל התמונות לכן הגיעו מוכנים עם רעיונות מקוריים).

אל תשכחו להביא בגדים חמים... קר כאן מאוד! בשלושת הימים הללו יפתח דמיונכם למחוזות חדשים ותלמדו לראשונה להאמין לבלתי יאומן, שהרי זוהי המשמעות האמיתית של הסלאר- להוכיח לנו קטני האמונה כי אין דבר שהטבע אינו יכול לו ואנו רק הצופים הנלהבים מהצד. הגיעו מוכנים, רעבים לחוויות ועם מצלמה תקינה....מדבר המלח הוא בהחלט אחד מפלאי העולם!