הגעה ותחבורה בוולינגטון

קרא 4 טיפים על הגעה ותחבורה בוולינגטון

מציג 4 - 1 מתוך 4

הגעה ברכב אל וולינגטון

ההגעה לוולינגטון היא כמובן מכיוון צפון בלבד ואפשרית בשני כבישים ראשיים – תלוי מאיפה אתם מגיעים. מכיוון נייפיר והייסטינגס יש לנסוע דרומה בכביש מס' 2 המוביל ישירות עד וולינגטון. אם אתם מגיעים מטאופו, ניו פליימות', וואנגאנוי או פאלמרסטון נורת' סעו בכביש מס' 1 דרומה עד וולינגטון.

 

מרחקים וזמני נסיעות ליעדים קרובים:

פאלמרסטון נורת': 145 ק"מ, כשעתיים.

וואנגאנווי: 195 ק"מ, כשעתיים ושלושת רבעי השעה.

ניו פליימות': 355 ק"מ, כ-5 שעות.

נייפיר והייסטינגס: 315 ק"מ, כ-4 וחצי שעות.

טאופו: 405 ק"מ, כ-5 וחצי שעות.


מעבורת אל וולינגטון ובין האיים

המעבר בין שני האיים של ניו זילנד נעשה לרוב ע"י חציית מיצר קוק במעבורת בין הערים וולינגטון (באי הצפוני) ופיקטון (באי הדרומי). זוהי הבחירה המועדפת על הטיילים בד"כ למרות שלעתים ניתן לתפוס טיסות של הרגע האחרון במחירים זולים יותר. לבעלי רכבים כמובן אין ברירה – חייבים לעבור במעבורת עם הרכב. הנמל ממוקם כ-10 ק"מ צפונית למרכז העיר וניתן להגיע אליו בשאטל או באוטובוס. קיימות שתי חברות שמפעילות את המעבורות וניתן להזמין מקומות או באתרי האינטרנט שלהן, או לחלופין במרכז המבקרים בעיר. עדיף להזמין מקומות במעבורת כשבוע עד 10 ימים מראש כדי להבטיח את מקומכם.

 

אינטראיילנדר (Interislander)

המעבורות של החברה אינטראיילנדר לרוב זולות מעט יותר אך מדיניות השינויים קשוחה יותר מה גם שקשה יותר למצוא מקום להחלפה בהתרעה קצרה, אולם אם אתם בטוחים בתאריך המעבר שלכם, זוהי בחירה טובה מאוד.

 

מס' טלפון: 802 802 0800 (שיחת חינם)

אתר אינטרנט: www.interislander.co.nz

 

בלובריג' (BlueBridge)

חברת בלובריג' מפעילה גם היא מעבורות, המחיר מעט יותר יקר, כמובן שההבדל רלוונטי יותר כאשר מדובר במספר נוסעים או אם מעבירים גם רכב, ומדיניות השינויים גמישה יותר.

 

מס' טלפון: 844 844 0800 (שיחת חינם)

אתר אינטרנט: www.bluebridge.co.nz


אוטובוס אל וולינגטון וממנה

אינטרסיטי (InterCity)

חברה המפעילה קווי אוטובוסים לכל יעד שתחפצו בניו זילנד, יש אוטובוסים שיוצאים מדי יום ליעדים הסובבים את וולינגטון – פאלמרסטון נורת', וואנגאנוי, ניו פליימות', הייסטינגס, נייפיר וטאופו. ניתן גם לשלב כרטיס נסיעה במעבורת ובאוטובוס באתר החברה.
 

מס' טלפון: 5780 583 9 64

אתר אינטרנט: www.InterCity.co.nz
 

נייקד באס (Naked Bus)

חברת הסעות שמתאמת נסיעות באוטובוסים של חברות שונות, לרוב האוטובוסים של נייקד באס לא יהיו החדשניים והמפנקים ביותר אך המחיר זול משמעותית מחברות האוטובוסים האחרות ושווה לבדוק כרטיסים גם כאן לפני שמזמינים. לעתים אף ניתן למצוא כאן נסיעות במחירים מצחיקים ממש. שימו לב – מפאת המחיר הנמוך אין ביטולים כך שמומלץ להזמין רק לאחר שהחלטתם שאתם אכן נוסעים ליעד המבוקש. האוטובוסים של נייקד באס מגיעים גם הם לרוב היעדים במדינה.

 

מס' טלפון: 62533 0900 (שיחה יחסית יקרה, עדיף להזמין באתר האינטרנט)

אתר אינטרנט: www.NakedBus.com


טיסה לוולינגטון וממנה

ישנו שדה תעופה בינלאומי בעיר וולינגטון ממנו ניתן לטוס ליעדים שונים בעולם ובעיקר משמש טיילים לטיסות פנימיות בניו זילנד. לרוב, המטיילים הישראלים לא יעדיפו לנחות בעיר וולינגטון כיעד ההגעה שלהם לניו זילנד בגלל המיקום שלה, בדיוק באמצע בין שני האיים. אולם לפעמים משתלם לתפוס טיסה פנימית של הרגע האחרון מוולינגטון לקרייסטצ'רץ' או לנלסון מאשר לקחת את המעבורת. יש כאן גם משרדי כרטוס של רוב חברות התעופה הפופולריות.

 

אייר ניו זילנד (Air New Zealand)- מציעה טיסות בערך לכל מקום בעולם, ואולי יותר רלוונטי – טיסות פנימיות במחירים זולים יחסית לקרייסטצ'רץ', אוקלנד ואפילו לנלסון.

מס' טלפון: 000 737 0800 (שיחת חינם)

אתר אינטרנט: www.airnewzealand.co.nz

 

קוואנטס (Qantas),האוסטרלית- מציעה גם היא טיסות פנים מוולינגטון לקרייסטצ'רץ', לאוקלנד או לקווינסטאון כמו גם ליעדים בכל העולם, לרוב דרך אוסטרליה.

מס' טלפון: 767 808 0800 (שיחת חינם)

אתר אינטרנט: www.qantas.com.au