עוד על טורטוגרו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה בטורטוגרו

טורטוגרו מרוחקת ומבודדת משאר קוסטה ריקה, והגעה אליה מחייבת שייט של כ-45 דקות. מקומות רבים יציעו לכם שאטל במחירים מופקעים בטענה שאין אפשרות אחרת להגיע לשם. שאטל הוא אמנם האפשרות הנוחה והמהירה, אך עם זאת מחירו עלול להגיע לכ-50 דולר לכיוון. האפשרות הריאלית ביותר מבחינת תרמילאים, היא הגעה בתחבורה ציבורית: אוטובוס, ואן בין מטעי הבננות ואחריו שייט בסירה ציבורית.

קרא 7 טיפים על הגעה ותחבורה בטורטוגרו

מציג 7 - 1 מתוך 7

אמנם נסיעה קשה אבל בסוף זה משתלם!

נכתב ע"י : ברק מידן

אין צורך להיבהל מזה שקשה להגיע לטורטוגרו. בסה"כ הדרך עוברת בסדר גמור, ובסופו של דבר תימצאו את עצמכם שמחים ונהנים בטורטוגרו.

ההוראות באתר מצויינות. כדאי להגיע בקבוצה, אז גם יעשו לכם הנחה! שווה גם להמשיך בשייט לפורטו וייחו. שייט יפה, וחוסך די הרבה זמן!


קצת מרחקים מיעדים שונים בקוסטה

סן חוזה (San Jose) – 5 שעות

לה פורטונה (La Fortuna) – 8 שעות

מונטה ורדה (Monte Verde) – 10 שעות

ליבריה (Liberia) – 12 שעות

פונטארנס (Puntarenas) – 12 שעות

תמרינדו (Tamarindo) – 15 שעות

מנואל אנטוניו (Manuel Antonio) – 8 שעות

פורטו וייחו (Puerto Viejo) – 4 שעות

 

* הזמנים הם לאוטובוס ושייט


הערות כלליות על הגעה לטורטוגרו

בגלל המסלול המעט מסובך לוגיסטית (אוטובוס, ואן, שייט) יש לתכנן היטב את הזמנים, ולצאת מוקדם, על מנת לא לאחר לאף נסיעה. אם אתם רואים שיצאתם לשייט בשעה מאוחרת, ואתם רוצים לצאת לסיור הלילה באותו יום, כדאי לבקש מהקפטן להזמין עבורכם מקום עם מדריך שהוא מכיר.

אל תקנו כרטיסים לשייט הלוך חזור, אלא אם כן אתם בטוחים בוודאות בזמן חזרתכם. ישנם חברות רבות שמבצעות את השייט, והכרטיס שתיקנו יהיה תקף רק לחברה הספציפית ממנה קניתם אותו. הוראות ההגעה מתאימות גם בכיוון ההפוך, ביציאה מטורטוגרו. אם אתם מתכננים שייט ללימון, הזמינו אותו מראש באחת מסוכנויות הנסיעות, מומלץ אצל ארנסטו.

הסירה הציבורית חזרה מטורט וגרו לקריירי יוצאת כל יום ב-11:30.


הגעה בטיסה אל טורטוגרו

ניתן להגיע גם בטיסה בחברות התעופה Sansa ו- Travel Air. מחיר הטיסה כ-70 דולר לכיוון.

 

www.flysansa.com

www.natureair.com


הגעה מיעדים אחרים אל טורטוגרו

אם אתם מגיעים מיעדים אחרים בקוסטה ריקה, ויש לכם זמן מאוד מוגבל, תוכלו לנסוע בשאטל ישירות לטורטוגרו. השאטל הזה יקר יחסית, אך הוא יביא אתכם מהר מאוד ובבטחה ליעד, ובעצם יחסוך לכם יום שלם.

מחירים (תלוי ביעד ובחברת הנסיעות): 30-50 דולר.


הגעה מפורטו וייחו אל טורטוגרו

אם אתם מגיעים מפורטו וייחו, כדאי לכם להגיע ישירות בשייט. סעו לפורטו לימון (Puerto Limon) ומשם קחו אוטובוס למואין (Moin). משם, קחו שייט של כ-4 שעות לטורטוגרו. שימו לב, השייט יוצא כל יום בין 9:30-10:00. אם תאחרו, תיאלצו לקחת שייט פרטי יקר או לבלות לילה במואין או בלימון.

 

מחירים: פורטו וייחו – לימון : 5 דולר

לימון – מואין : דולר וחצי

מואין טורטוגרו (שייט) : 20 דולר

 

הערות:

כדי לא להיתקע בלימון, יש לתאם את השייט מראש במקום ממנו אתם יוצאים. השייט אמנם יקר בהרבה מתחבורה ציבורית, אך הוא חוסך זמן וטרטור רב.


הגעה מסן חוזה לטורטוגרו

סן חוזה - קריירי

הגיעו לעיר קריירי (Cariari) באוטובוס מסן חוזה. משך הנסיעה הוא כשעתיים. שימו לב שאתם מגיעים לתחנת האוטובוס הנכונה בסן חוזה - Caribenios, ושאתם מכירים את זמני יציאת האוטובוסים. קחו את האוטובוס הראשון, כדי שלא יקרה מצב שבו תפספסו את הנסיעה לטורטוגרו ותיאלצו לבלות לילה בקריירי.

 

מקריירי אל טורטוגרו

כשתגיעו לקריירי, אנשים שונים יגיעו כדי להציע לכם נסיעה בואן + שייט לטורטוגרו. אל תיקחו את הנסיעה הראשונה שמציעים לכם בטרמינל, לכו קצת בעיר אל התחנה המרכזית הישנה שם ככל הנראה תמצאו נסיעות במחיר טוב יותר. מחיר ממוצע לנסיעה + שייט הוא 10 דולר. שימו לב שאתם לא עולים לבד לנסיעה, ושיש איתכם תיירים נוספים...

 

אפשרות אחרת ופחות מומלצת היא להגיע באוטובוס ציבורי מקריירי לפאבונה (Pavona), ומשם שייט ציבורי לטורטוגרו. האופצייה הזאת מייגעת מאוד, וצפופה מבחינת זמנים מפני שעלול להיות חוסר תאום בין זמני הגעת האוטובוס וזמני יציאת הסירה. בנוסף, היא חוסכת רק כ-2 דולר.