עוד על טורטוגרו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בטיחות ובריאות בטורטוגרו

טורטוגרו מנותקת משאר קוסטה ריקה, וגם מהרמה התברואתית היא רחוקה מאוד מהמקובל בשאר המדינה. אספנו לכם גם קצת טיפים על בטיחות בטורטוגרו.

קרא 2 טיפים על בטיחות ובריאות בטורטוגרו

מציג 2 - 1 מתוך 2

בטיחות בטורטוגרו

למרות האווירה הנעימה והאנשים הנחמדים, כדי להבטיח טיול מושלם, אל תשכחו את כללי הבטיחות הבסיסיים.

 

ציוד יקר ערך

שימרו על הציוד היקר שלכם והקפידו שיהיה תמיד איתכם. אנשי הכפר עניים מאוד ותמיד ישמחו למצלמה או נגן MP3 חדשים. כמו בכל מקום אחר, אל תשאירו שום דבר ללא השגחה.

 

בעלי חיים

במהלך הטיולים בשמורות, תיתקלו בבעלי חיים רבים. השתדלו לא לעצבן אותם ולגרום להם לתקוף אתכם (בדגש על קופים). נשיכת בעל חיים עלולה להיות קטלנית, ומחייבת טיפול רפואי מיידי וקבלת חיסונים.

 

הסתובבות בלילה

הכפר בנוי מרחוב ראשי אחד והרבה מאוד סמטאות. הקפידו לא ללכת בלילות לבד, ובמיוחד לא בסמטאות הצפופות. תמיד הישארו בקבוצה, ושימרו על עצמכם מפני תקריות אלימות עם מקומיים או תיירים אחרים.


טיפול רפואי ובריאות באזור טורטוגרו

אזור טורטוגרו הוא מרוחק ופרימיטיבי ולכן לא מומלץ לקבל בו טיפול רפואי לא דחוף. אם בכל זאת תזדקקו לטיפול במהלך שהותכם במקום, מומלץ לעזוב מיד, או לדחות אותו עד שתגיעו לאחת הערים הגדולות. למקרים דחופים, פנו למרפאה המקומית, שם ישמחו לקבל אתכם..

 

הגעה למרפאה

לכו על הרחוב הראשי צמוד לנהר עד שתראו משמאלכם את חנות הבגדים Eben – Ezar, את בית הקפה Dorling Bakery ואת ההוסטל  Casa Marbella. פנו ימינה ולכו כ-100 מטר. משמאלכם תיראו את המרפאה.

 

יתושים וחרקים

בשל הצמחייה הסבוכה באזור והיעדר ריסוס, תיתקלו ביתושים וחרקים רבים.. לכן, הקפידו להשתמש בתכשיר נגד יתושים ובזמן הטיול בשמורות השתדלו ללבוש בגדים ארוכים.

 

שתיית מים

למרות שהמקומיים שותים מי ברז, הקפידו לשתות אך ורק מבקבוקים סגורים. מחלות רבות עוברות דרך המים, במיוחד באזורים כאלה, וחבל שתידבקו בהן בגלל חוסר זהירות.