הגעה ותחבורה בהר טונגרירו

הפארק הלאומי טונגרירו הוא מקום מתוייר ולכן יש מספר חברות נסיעה המגיעות אל מקומות שונים בפארק, בעיקר אל נקודות ההתחלה של הטרקים באזור ואל הכפרים.

קרא 1 טיפים על הגעה ותחבורה בהר טונגרירו

מציג 1 - 1 מתוך 1

כל הדרכים להגיע להר טונגרירו

טיסה לטונגרירו

מאונטיין אייר  (Mountain Air) 

החברה מפעילה טיסות מידי יום בעונת הסקי טיסות מהעיר אוקלנד אל הר רואפהו. זו הדרך המהירה ביותר להגיע אל הפארק הלאומי.

 

תחבורה ציבורית לטונגרירו:

 אלפיין סקאניק טורס (Alpine Scenic Tours) 

החברה מפעילה אוטובוסים אל הכפר פאקאפאפא מהעיר טאופו. יש גם עצירה בנקודת התחלה של הטרק 'טונגרירו קרוסינג'. האוטובוס עוצר בדרך בכמה מקומות נוספים. יש גם אוטובוסים בין פאקאפאפא אל הכפר נשיונל פארק ואל אתרי סקי באזור.

אתר אינטרנט:  www.alpinescenictours.co.nz
 

אינטרסיטי (Intercity)   

החברה מפעילה אוטובוסים בימים מסויימים בשבוע אל הכפר נשיונל פארק ואל אוהאקון. הקו הזה עובר בין ערים מרכזיות מצפון האי אל דרום האי והכפרים הינם נקודות עצירה בלבד.

 

הגעה ברכב פרטי לטונגרירו

מצפון (מכיוון אוקלנד), הדרך הפשוטה ביותר, וקצת יותר ארוכה, היא לנסוע על כביש 1 דרום. בהגיעכם אל-  Tokoroa. שם עלו על כביש 32 ועיקפו ממערב את אגם טאופו. בשלב מסוים הכביש משתלב עם כביש 41 עד שתגיעו אל  Turangi.  ומכאן, המשיכו מזרחה על כביש 1 או מערבה על כביש 47 המקיפים את הפארק הלאומי טונגרירו.

 

מדרום (מכיוון וולינגטון) עליכם לעלות על כביש 1 צפון. הכביש חוצה את כל האי הצפוני. בדרך חצו את העיר Farmerston North, ולאחר נסיעה ארוכה תגיעו אל  Waiouru. ומכאן, סעו מערבה לכיוון אוהאקון, על כביש 49, או המשיכו על כביש 1 אל צידו המזרחי של הפארק הלאומי.