עוד על שנגחאי

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בשנגחאי

בעיר שנגחאי יש המון אפשרויות תחבורה, בתוך העיר ומחוצה לה. בקרבת העיר יש שדה תעופה, תחנת רכבת מרכזית, אוטובוסים רבים ומוניות.

קרא 5 טיפים על הגעה ותחבורה בשנגחאי

מציג 5 - 1 מתוך 5

שייט משנגחאי

דרך אפשרית נוספת ליציאה מהעיר שנגחאי, והגעה ליעדים לאורך נהר היאנג-צה, היא דרך שיט. מעבורות יוצאות ליעדים בתוך סין וכן ליעדים בינלאומיים קרובים.

מעבורות ליעדים בתוך סין

מעבורות ליעדים בתוך סין יוצאות מרציף  – Shiliupu Wharf. כרטיסים ניתן לקנות במשרדי CITS, או או ברציף Shiliupu Wharf, שב -No. 111 Zhongshan Dong Erlu שבבונד.

היעדים העיקריים למעבורות הם: נאנטונג, נאנג'ינג (הרכבת לנאנג'ינג מהירה יותר בצורה משמעותית), ווחו, ווחאן ועוד. השיט, לרוב, אורך זמן רב יותר מנסיעה אולם לעיתים קרובות הוא זול בהרבה.

מעבורות ליעדים מחוץ לסין

מעבורות ליעדים בינלאומיים יוצאות ממסוף הנוסעים הבינלאומי – No. 1 Taiping Lu. כרטיסים ניתן לקנות במשרדי CITS, או במשרדי הכרטיסים לשיט ליעדים בינלאומיים שנמצא ב-2nd Floor,  No. 1 Jinling Donglu.

קוריאה: מעבורת יוצאת לקוריאה פעם בשבוע. השיט אורך כ- 46 שעות. מחיר הכרטיס: תלוי בתנאי התא בו תשהו: בין 550-2500 ¥.

יפן: מעבורת יוצאת לאוסקה וקובה ביפן פעמיים בשבוע, אורך השיט כ- 45 שעות. מחיר הכרטיס תלוי בתנאי התא בו תשהו, ונע בין 1300-6500 ¥.


אוטובוס משנגחאי

תחנת האוטובוסים המרכזית עבור מטיילים המעוניינים לנסוע באוטובוס ליעדים ברחבי סין, היא תחנת האוטובוסים הנמצאת בצומת הרחובות Hutai  Lu ו-Zhongshan Beilu, צפונית לתחנת הרכבת של שנגחאי.

מס' יעדים מרכזיים: סוד'ז'ואו: 28 ¥, שעת נסיעה. נאנג'ינג: כ-90 ¥, 31 שעות. שאוש'ינג: 70 ¥, 3 שעות.


רכבת משנגחאי

כרטיסי רכבת ניתן לקנות דרך ההוסטל או המלון בו אתם ישנים, או דרך מלונות גדולים, כמלון Longmen, הנמצא ממערב לתחנת הרכבת. בנוסף, ניתן לרכוש כרטיסי רכבת דרך כל חברת נסיעות בה תתקלו ברחוב (ראו סעיף ספקי שירותים). דרך נוחה לקנות כרטיסים היא בתחנת הרכבת Shanghai, בחדר ההמתנה למושבים רכים, הפועל בין 07:00-21:00. מקום נוסף לרכישת כרטיסים הוא דרך משרד הנסיעות CITS:

CITS

כתובת: Room 610, 6th Floor, No. 1277 Beijing Xilu.

טלפון: 21 63238749.

משרד גדול נוסף של CITS

כתובת: 1st Floor, Guangming Building, No. 2 Jinling Donglu, Shanghai.

רכבות המגיעות לשנגחאי ויוצאות ממנה עשויות לצאת ולהגיע מתחנת הרכבת Shanghai dzhan, אך יש היוצאות ומגיעות לתחנת הרכבת Xi Dzhan. שימו לב, ובררו מראש מאיפה הרכבת שלכם יוצאת, ותמנעו מפח נפש מיותר. שימו לב שנסיעות לחאנגדז'ואו יוצאות מתחנת רכבת שונה, Meilong.

זמני נסיעה ליעדים מרכזיים:

גואנדז'ואו: 26 שעות, גווילין: 31 שעות, קונמינג: 56 שעות, נאנג'ינג: 3 שעות, צ'ינגדאו: 20 שעות, שיאן: 24 שעות.


טיסה משנגחאי

טיסות יוצאות משנגחאי ליעדים ברחבי סין וברחבי העולם. ניתן להזמין כרטיסים דרך ההוסטל או המלון בו אתם ישנים, או להיכנס לאחד ממשרדי התיירות הרבים בעיר. למי שרוצה לטוס טיסה פנימית בתוך סין, דרך טובה ומומלצת להזמנת כרטיסים, למחזיקים בכרטיס אשראי בינלאומי, היא להזמין דרך האתר: www.ctrip.com

כמו כן, בעיר שנגחאי ישנם סניפים של חברות תעופה בינלאומיות רבות. להלן כמה מהסניפים המרכזיים:

לופטהנזה

כתובת: מלון שנגחאי הילטון, No. 250 Huashan Lu.

טלפון: 21 62481100.

קוואנטאס

כתובת: Suite 203A, West Wing, Shanghai Center, No. 1376 Nanjing Xilu.

טלפון: 21 62798660.

תאי אירווייז

כתובת: 2nd Floor, West Building, Shanghai Center, No. 1376 Nanjing Xilu.

Dragonair

כתובת: Room 202, 2nd Floor, Shanghai Center, No. 1376 Nanjing Xilu.

טלפון: 21 62798099.


תחבורה בתוך שנגחאי

מוניות

בשנגחאי נוח להתנייד במוניות. המוניות מעט יותר יקרות מאשר בערים האחרות, ולרוב מחירן יתחיל מ- 12 ¥, ובלילה אף יותר.

אופניים בשנגחאי

ניתן לשכור אופניים והעיר מלאה ברוכבי אופניים, אולם מדובר בעיר גדולה והומה, אז רכבו עליהם בתשומת לב ובזהירות, ואם אינכם מיומנים בנהיגה באופניים בתוך עיר, אולי כדאי שתוותרו על הרעיון.

אוטובוסים בשנגחאי

הנסיעה באוטובוסים ברחבי העיר שנגחאי אינה פשוטה. רשת האוטובוסים אומנם עמוסה אוטובוסים הנוסעים לכל היעדים בעיר, אולם לא פשוט להתמצא בה. השיגו מפת אוטובוסים מההוסטל בו אתם ישנים או ממשרדי תיירות.

Subway בשנגחאי

הדרך הנוחה והקלה להתניידות בעיר שנגחאי היא רכבת ה- Subway, התחתית של שנגחאי. כעיקרון, יש שני קווים עיקריים שתיירים יצטרכו להשתמש בהם: קו מס' 1, הנוסע מצפון לדרום דרך מרכז העיר שנגחאי, וקו מס' 2 הנוסע לאורך Nanjing Lu (ראו בסעיף קניות), וחוצה את הנהר לאזור Pudong.  כאשר אתם מגיעים לתחנת ה-Subway הראשונה, קחו מעמדת מודיעין מפה של התחנות.

אוטובוס תיירים

אופציה נוספת לראות את העיר שנגחאי ואתריה המרכזיים היא לבחור באוטובוס תיירים. מדובר באוטובוסים אדומים עם שלט של Shanghai Tours עליהם. בררו בהוסטל או במלון בו אתם ישנים מתי יש אוטובוסים כאלה, ומאיפה הם יוצאים. לרוב הם יוצאים מאזור המלונות הגדולים וממלון Jinjiang שב- Mao Ming Nanlu. אם אתם יורדים מהאוטובוס כדי לבקר באחד האתרים בדרך, תוכלו לעלות על אותו אוטובוס בהמשך היום, עם אותו כרטיס.