עוד על סן חואן דל סור

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מעברי גבול בסן חואן דל סור

סן חואן דל סור קרובה מאוד למעבר הגבול עם קוסטה ריקה וניתן לעבור אליה בקלות רבה.

קרא 3 טיפים על מעברי גבול בסן חואן דל סור

מציג 3 - 1 מתוך 3

קצת טיפים לגבי מעבר הגבול

ישנם מקרים בהם לא מחתימים את הדרכון ביציאה מניקרגואה. הקפידו להחתים אותו בכניסה לקוסטה ריקה, כדי למנוע בעיות מיותרות עם השלטונות בהמשך הטיול או ביציאה מהמדינה. ביציאה מניקרגואה גובים מס במחירים משתנים. וודאו שיש לכם מספיק כסף מזומן ברגע היציאה. ניתן לשלם גם בדולרים. אם אין לכם כסף, אל תחששו, יש בנק במעבר הגבול. אם תיסעו עם חברה פרטית, כנראה שתעברו את הגבול בצורה מרוכזת ומסודרת. פיקחו עיניים והקפידו להיות תמיד עם הקבוצה, וודאו שלא יעזבו אתכם. בנוסף, בדרך כלל בודקים את כל המטען בצורה מרוכזת. וודאו שהתיקים שלכם חוזרים אל תא המטען ולא נשכחים על הרצפה או בצד. שימו לב, מטיילים כבר סיפרו שהאוטובוס עזב בלעדיהם או שהתיקים שלהם נשארו בטעות במעבר הגבול. התחנה המרכזית בליבריה אינה מקום סימפטי למטיילים בגלל הכמות האדירה של המקומיים שעוברים שם ועדיין לא רגילים לתיירים. לכן, הקפידו להיות תמיד בקבוצה ושימרו היטב על כל הציוד שלכם.


הגעה בתחבורה פרטית

דרך נוספת לעבור את הגבול היא בעזרת חברה פרטית (כמו Tica Bus ו- Transnica). האוטובוס הפרטי ייקח אתכם מעיר גדולה במדינה אחת לעיר אחרת במדינה השניה ישירות וללא עיכובים מיותרים. בנוסף מעבר הגבול עצמו יהיה קל ונוח יותר וההגעה תהיה פחות מתישה. רצוי להזמין כרטיסים מראש כדי שתבטיחו את מקומכם על האוטובוס. ניתן לנסוע מקוסטה ריקה מהערים סן חוזה וליבריה, ומניקרגואה אך ורק ממנגואה.


מעבר הגבול אל קוסטה ריקה

כדי לעבור את הגבול תצטרכו לנוע בדרך הבאה: סן חואן דל סור – ריבאס – סאפואה – פנייס בלנקס – ליבריה. נראה קצת מסובך, אבל זה ממש פשוט.. מסן חואן דל סור קחו אוטובוס לריבאס. מריבאס המשיכו לעיירת הגבול Sapoa. חצו את הגבול והגיעו ברגל לצד השני, לעיירה Penias  Blancas שבקוסטה ריקה. משם נשאר לכם לקחת אוטובוס לליבריה ולהמשיך לא שתרצו בקוסטה ריקה. בין כל הערים האלו מקשרים אוטובוסים בתדירות גבוהה יחסית, וניתן לעבור כך בדיוק גם בכיוון ההפוך. בשל התחנות הרבות עד היעד הסופי, מומלץ לצאת לדרך מוקדם בבוקר.