עוד על סן חוזה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מעברי גבול בסן חוזה

מטיילים רבים נוסעים למדינות השכנות ניקרגואה ופנמה בנסיעה ישירה מסן חוזה. הנסיעה מסן חוזה למדינות האחרות נוחה מאוד, מהירה יחסית, ופופולארית מאוד למרות שהיא קצת יותר יקרה. רוב המטיילים יעדיפו (ובצדק) לנסוע ישר לגבול, מאשר להתחיל להסתבך באוטובוסים ציבוריים..

קרא 3 טיפים על מעברי גבול בסן חוזה

מציג 3 - 1 מתוך 3

קצת טיפים למעברי הגבול

בכניסה לפנמה, אזרחי ארה"ב, קנדה ומדינות נוספות נדרשים לקנות כרטיס תייר בעלות 5 דולר. לעומתם, אזרחי ישראל יכולים להיכנס ללא הכרטיס. אם יש בבעלותכם דרכון נוסף, אל תציגו אותו בכניסה לפנמה.. בכניסה לניקרגואה תידרשו לשלם כ-7 דולר מס כניסה. התשלום הוא במזומן, ולכן הקפידו שיהיה עליכם כסף (רצוי בשטרות קטנים). הדרך הנוחה, המהירה והמשתלמת ביותר כלכלית לעבור את הגבול מסן חוזה היא בנסיעה ישירה דרך חברה מאורגנת. הנסיעה פופולארית גם בקרב מקומיים, ולכן יש להזמין כרטיס כמה ימים מראש ולא לחכות לרגע האחרון.


בנסיעות ישירות בדרך כלל מעבירים את כל הנוסעים במעבר הגבול בצורה מרוכזת ומסודרת. הישארו עירניים וודאו שיעבירו אתכם עם כל הקבוצה והאוטובוס לא יעזוב בלעדיכם. בנוסף, התיקים בתא המטען נבדקים בנפרד. כאשר אתם חוזרים לאוטובוס וודאו שהתיק גם כן חזר, ולא נשכח בטעות במעבר הגבול. בגלל הפרוצדורה המורכבת, מטיילים דיווחו כבר על אוטובוסים שעזבו בלעדיהם ותיקים שנשכחו במעבר הגבול, ולכן שימו לב!!

אם אתם בוחרים להגיע לניקרגואה בתחבורה ציבורית בלבד, תצטרכו לעבור דרך התחנה המרכזית בליבריה. התחנה הזו אינה מקום סימפטי לתיירים, ומלאה במקומיים שיבהו בכם בצורה מפחידה. השתדלו להישאר כל הזמן בקבוצה, ושימרו היטב על כל הציוד שלכם.


מעבר בין קוסטה ריקה לפנמה

מעבר הגבול הפופולארי ביותר בין קוסטה ריקה ופנמה נמצא בעיירה Sixeola הקרובה לפורטו וייחו. ניתן להגיע אליה דרך פורטו וייחו או עם אוטובוס ישיר מסן חוזה. את הגבול תעברו ברגל ותגיעו לעיירה בצד של פנמה שנקראת Guabito. אוטובסים ישירים יוצאים מסן חוזה ליעדים נבחרים בפנמה כמו פנמה סיטי, דויד ו-Changuinola (דרכה מגיעים לבוקס דל טורו). הנסיעה הישירה פופולארית וכדאית כדי לא להעביר ימים שלמים עד ההגעה ליעד המרוחק. את הנסיעה תאמו דרך חברות הנסיעה הפרטיות.

 

אוטובוסים ל-Sixeola: יוצאים כל יום מ- Terminal Carribe בשעות 6:00, 10:00, 13:30, 15:50 (6 דולר).


מעבר בין קוסטה ריקה לניקרגואה

מעבר הגבול הנוח והמהיר ביותר בין קוסטה ריקה לניקרגואה נמצא בעיירה Penias Blancas שבצפון המדינה. ניתן להגיע אליו באוטובוסים מליבריה, המרוחקת 4 שעות נסיעה מסן חוזה, ומגיעים אליה אוטובוסים בתדירות גבוהה. אחרי שתעברו את הגבול לניקרגואה תגיעו לעיירת הגבול מהצד השני שנקראת Sapoa וממנה המשיכו באוטובוס לאן שתירצו.

הערה: ניתן לקחת מליבריה אוטובוס ישיר מחברה פרטית ליעדים שונים בניקרגואה. אם אתם כבר בסן חוזה, קחו את האוטובוס הישיר מכאן, וזה יחסוך המון זמן וגם יהיה זול יותר.