עוד על סן חוזה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בטיחות ובריאות בסן חוזה

קרא 2 טיפים על בטיחות ובריאות בסן חוזה

מציג 2 - 1 מתוך 2

על בטיחות בסן חוזה

סן חוזה היא עיר לא סימפטית ומסוכנת. כשאתם בעיר פיקחו עיניים והיזהרו מאוד מרחובות נטושים ואנשים מפוקפקים.

 

שעות הלילה בסן חוזה

בשעות החשיכה, סן חוזה הופכת למסוכנת הרבה יותר ממה שהיא ביום. אם אתם יוצאים לבלות, אל תסתובבו לבד וקחו מונית ישירות אל מקום הבילוי ובחזרה. סן חוזה אינה המקום לטיולים ליליים בחיפוש אחרי בארים. התייעצו מראש לפני היציאה עם אנשים שמתמצאים בעיר, והגיעו בקבוצה ובמונית.

 

מוניות בסן חוזה

מטיילים דיווחו בעבר על נהגי מוניות שניסו לשדוד אותם, ולא לקחו אותם ליעד שביקשו. כשאתם עולים על מונית וודאו שהיא שייכת לחברה והנהג נראה אמין. אם אתם חושדים שאתם לא בכיוון הנכון ואתם מתחילים לצאת מהעיר, צאו מיד מהמונית וקחו מונית אחרת בחזרה לאן שתצטרכו.

 

שכונות מרוחקות בסן חוזה

השכונות המרוחקות בסן חוזה מסוכנות עוד יותר ממרכז העיר. לא כדאי להגיע לשם, גם אם יש שם הוסטלים או חנויות זולות יותר. השהות בסן חוזה היא בדרך כלל קצרה מאוד ולכן אין שום סיבה להגיע לחלקים המרוחקים של העיר.

 

שווקים בסן חוזה

אם תיכנסו לשווקים שבעיר, זיכרו לשמור היטב על כל הציוד שלכם, ולא להפקיר אותו למען גנבים וכייסים. אל תיקחו כמות גדולה של כסף, והישארו עירניים כל הזמן.. הטיפוסים שתפגשו בשווקים הם מפוקפקים ולא סימפטיים, ולא רגילים לתיירים. ולכן, לא מומלץ להתעסק איתם ולהיקלע לויכוחים ועימותים.

 

טיול בהרי הגעש באזור סן חוזה

אחד הטיולים הפופולאריים שיוצאים מסן חוזה הוא בהרי הגעש פואס ואירזו. שימו לב שהאוטובוס אליהם יוצא פעם ביום וחוזר בשעה קבועה. וודאו היטב עם הנהג באיזו שעה האוטובוס חוזר ומהיכן ואל תאחרו. כדאי גם להתיידד עם נוסעים אחרים באוטובוס, שבמקרה שתאחרו לאוטובוס, יבחינו בחסרונכם ויבקשו מהנהג לחכות לכם. זיכרו שאם תאחרו לאוטובוס, תיאלצו לבלות את הלילה בעיר נידחת או לחזור לסן חוזה במונית במחיר מופקע..


על בריאות בסן חוזה

סן חוזה היא עיר מודרנית ומפותחת יחסית לשאר הערים בקוסטה ריקה. מטיילים רבים יעדיפו לקבל טיפול רפואי בעיר, ותמצאו בה בתי חולים טובים ומרפאות רבות.

 

בתי חולים בסן חוזה

אם במהלך הטיול תזדקקו לטיפול רפואי, בסן חוזה תמצאו בתי חולים הטובים בהרבה מאלה שנמצאים במקומות אחרים במרכז אמריקה. רוב הרופאים בבתי החולים בעיר מדברים אנגלית ומוכנים לעזור בצורה אדיבה לתיירים. כדאי מאוד לדחות טיפול רפואי (אם זה אפשרי) עד ההגעה לסן חוזה, ולקבל אותו במקום טוב ומקצועי.

 

Clima

בית חולים פרטי, עם צוות טוב דובר אנגלית שיספק לכם את טיפול טוב ומקצועי. לפני קבלת הטיפול, וודאו שהביטוח מכסה טיפול בבית החולים.

 

כתובת: מחוץ לעיר, על הכביש ל- Santa Ana

טלפון: (506) – 22081000

פקס: (506) – 22091001

אי מייל: cima@hospitalcima.com

אתר: www.hospitalsanjose.net

 

Clinica Biblica

בית חולים פרטי הנמצא במרכז העיר באזור מרכזי.

 

כתובת: Calle Central y Calle Primera y Avenida 14

טלפון: (506) – 2575252

 

Hospital San Juan del Dios

בית חולים ציבורי, המומלץ במיוחד אם אינכם מבוטחים או שהביטוח לא מכסה את הטיפול בבית החולים הפרטי.

 

כתובת: Apartado 1745-1000

טלפון: (506) - 2576282

 

מים ומזון בסן חוזה

למרות שמדובר בעיר מפותחת, אל תהיו שאננים ושימו לב מה אתם אוכלים ושותים. שתו מים אך ורק מבקבוקים סגורים, ואיכלו במקומות מסודרים ונקיים.