עוד על רואטן

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה ברואטן

ההגעה לרואטן קלה ופשוטה, וניתן להגיע אל האי ישירות מהעיר לה סייבה בדרך האוויר או במעבורת. כמו כן, ניתן גם להגיע בקלות מהאיים האחרים אוטילה וגוואנחה, וסירות רבות עושות את הדרך לרואטן כמעט כל יום.

קרא 3 טיפים על הגעה ותחבורה ברואטן

מציג 3 - 1 מתוך 3

תחבורה פנימית בתוך האי רואטן

בניגוד לאיים האחרים, רואטן הוא אי גדול (אורכו כ-60 קילומטרים) ותמצאו בו רשת כבישים סלולים שמחברים בקלות בין העיירות השונות באי. ישנם טנדרים ואוטובוסים ציבוריים בין הערים באי, אך אם אתם מספיק אנשים, הדרך הטובה ביותר לנוע ברואטן היא במוניות. בנוסף, אם תרצו להתנייד בסביבה הקרובה בצורה עצמאית, תוכלו לשכור סוסים או אופניים.

 

תחבורה בין האיים

רוב המטיילים ממשיכים מרואטן לאוטילה או להיפך. ניתן לעשות זאת בקלות רבה, וסירות רבות יוצאות מ- Coxen Hole ומאוטילה בתדירות גבוהה כמעט כל יום. ניתן לקנות כרטיסים לשייט בסוכנות תיירות או ברציף עצמו.


הגעה בטיסה לרואטן

הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע לאיי המפרץ היא דרך האוויר. חברות תעופה רבות טסות מלה סייבה לרואטן על בסיס יומי, ואם תיקחו טיסה תוכלו להגיע אל האי תוך פחות משעה. מחירי הטיסות גבוהים ויכולים להגיע לכ- 100 דולר לכיוון, אך אם אתם לחוצים בזמן או מרגישים רע בשייט, זה יכול להשתלם. כדאי מאוד להזמין כרטיסים מראש, במיוחד בתקופות השנה העמוסות.

 

חברות תעופה הטסות לאי רואטן:

TACA – טלפון: 4534208 504

Sosa Airlines – טלפון: 4534359 504

Atlantic Airlines – טלפון: 4534211 504
הערה: למרות שרוב התרמילאים בוחרים לטוס לרואטן מלה סייבה (משיקולי מחיר ומסלול טיול), ניתן להגיע לאי בטיסות ישירות גם מטגוסיגלפה, סן פדרו סולה וערים נוספות במרכז אמריקה ואפילו בארה"ב. הטיסות האלו יוצאות אמנם בתדירות נמוכה ומחירן גבוה, אך שווה לבדוק.


הגעה דרך הים לרואטן

הדרך הפופולארית בקרב התרמילאים להגיע לרואטן היא בשייט מלה סייבה. את השייט מספקת חברת Galaxy מנמל Muelle De Cabotaje שבלה סייבה, מחירו כ-20 דולר והוא נמשך כשעה. השייט יוצא מלה סייבה כל יום בשעות 9:30 ו-16:30. כדאי להגיע מוקדם כדי להבטיח את מקומכם על המעבורת ולשבת במקום טוב.