בטיחות ובריאות בהר קוק

קרא 4 טיפים על בטיחות ובריאות בהר קוק

מציג 4 - 1 מתוך 4

לינה בשטח בהר קוק

ניו זילנד מושלמת פרט לחסרון אחד אשר יכול להרוס לכם טיול שלם, והוא הסנדפלייז, הלוא הם היתושים. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה היא לרכוש במקום אל-תוש, שימו לב כי התכשירים הנמכרים בארץ אינם יעילים במדינה אחרת ואינם תואמים לתנאים שם. הקפידו להימרח בעיקר לפני השינה באוהלים/שטח. זכרו כי בחו"ל אתם מייצגים מדינה שלמה ולכן חשוב לכבד את המקומיים ואת חוקיהם, ולמנוע תקריות דיפלומטיות למיניהן, אשר יפגעו במטיילים אחריכם!


שמירת חפצים אישיים

ברוב האכסניות תשנו יחד עם אנשים שלא הכרתם לפני כן ולכן חשוב לשמור על הציוד שלכם ולא להפקירו בשום אופן. למרות שתופעת הגניבות בניו זילנד היא נדירה עדיין מומלץ להקפיד על נעילת הציוד האישי. רצוי לקחת איתכם באופן קבוע תיק קטן אשר בו תרכזו את כל הציוד יקר הערך, כגון: מצלמה, נגן, פלאפון, כרטיס טיסה, דרכון, מזומנים/טראוולים, רשיון בינלאומי וכו'. התיק יכול להיות אתכם בכל מקום וכך תהיו שקטים. לדואגים יותר מומלץ להצטייד גם ברצועת כסף, הנוחה ביותר היא הגרב לברך- היא נוחה ויעילה ולא רואים או מרגישים אותה בכלל. מומלץ שלא להשאיר ציוד ברכב, במידה ואין ברירה אכסנו אותו בתיק תחת מנעול בתא המטען.


פעילות במזג האויר בהר קוק

הפעילויות הרבות שמציע מאונט קוק תלויות מאוד במזג האויר. טיפוס על הרים מלאי שלג וקרח עלול להיגמר באסון, כנ"ל לגבי טיסת נוף. וגם יציאה לגלישה בסופת שלגים הינה חוויה מאוד לא נעימה. חשוב להתעדכן מידי בוקר, בטרם היציאה לפעילות, את תנאי מזג האויר ליום זה במרכז המבקרים בכפר מאונט קו. נציגי DOC הם המומחים ולכן כדאי ואף רצוי להקשיב לעצותיהם. בימים של מזג אויר הפכפך ניתן לצאת למסלול הליכה פשוט, וכמובן להצטייד בביגוד המתאים.


טיפוס הרים בהר קוק

אין ספק כי הסיבה העיקרית לביקורם של מטיילים באזור מאונט קוק היא הרצון לחוות את חווית טיפוס ההרים, שכן זהו המקום האידיאלי לאטרקציה זו. אך, אל לנו לשכוח כי למעלה מ-200 איש מצאו את מותם בפארק בתאונות טיפוס ולכן חשוב מאוד לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים, לא לצאת לטיפוס ללא מדריך מקצועי, להישמע להוראות המדריך/ה. שימו לב, למי שאינו דובר אנגלית- הטיפוס עם מדריך מקומי אינו הזמן המתאים ללמידה, לכן הימנעו מיציאה לפעילות. שימרו על עצמכם!