ציוד והכנות במילפורד טרק

קרא 1 טיפים על ציוד והכנות במילפורד טרק

מציג 1 - 1 מתוך 1

לפני שיוצאים למילפורד

חשוב לדעת כי טרק המילפורד הוא לא בהכרח הטרק היפה בעולם, יש לדעתינו מספר טרקים נוספים בניו זילנד אשר יפים ממנו בהרבה (טונגרירו, עוקף קסקייד ועוד), כך שאל תרגישו לא טוב אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם את העלויות שלו – יש שני לו! למבוגרים מביניכם אין ממה לחשוש, הטרק מתאים גם לכם ותוכלו לעשות אותו ולהנות. אלו בעלי בעיות אשר אין יכולים לעשותו ורוצים יש אפשרות לעשות את הטרק כטיול מודרך (הדרך המקורית בה טיילו בטרק) – עולה המון כסף אך מקבלים בקתות אם מקלחות ופינוקים נוספים. יש תקופות בעונת הקיץ שעדיין מסוכן לבצע חלקים מהטרק – חודשי אוקטובר ונובמבר בהם יש עוד שלג בפסגות נחשבים כאלו עקב המסת השלג, אך הם גם החודשים בהם נופיו ויופםיו של הטרק במיטבם (יש הבדל בין ינואר-מרץ לנובמבר במראות ובנופים). בחודשי החורף ניתן לעשות את הטרק אך הוא עלול להיות קשה וחסום בחלקיו ולכן יש לברר טוב טוב קודם, כמו כן יהיה קשה למצוא מפעילו הסעות להגעה לטרק. ברגע שאתם בתוך הטרק לא בעונה אין הגבלות מבחינת ביצוע המסלול.

 

 

הכנות לטרק מילפורד

מעבר להכנת התיק שלכם, אותו תארזו כל אחד לפי ראות עיניו (בגדים, כלי אוכל וכו') הנה מספר טיפים:

השתדלו להזמין את הטרק בחודש נובמבר אז יש פחות ימי גשם ועדיין המון שלג על הפסגות (מראות מדהימים ויפים בהרבה מעשיית הטרק בחודש מרץ אז אין שלג בפסגות). התאימו את הבגדים שאתם לוקחים איתכם לתחזית בזמן בו תהיו בטרק (האם צריך מעילי גשם, אקסטרא ביגוד חם וכו').
 

התארגנות לוגיסטית תעשו בטי אנאו (Te Anau) – אין מקום אחר בדרך. תקנו תכשירים נגד זבובי החול אשר שורצים באזור זה. בבקתות יש גז לבישול אין צורך להביא גזיה.
 

היום הראשון הינו קל ולכן אפשר ומומלץ להביא משהו טוב לאכול, אולי סטקים? ואפילו משחקים (למרות שיש בבקתה קצת). צריך להזמין בקתות המון זמן מראש (יש כאלו שמזמינים 3-4 חודשים מראש), או לקוות למזל ושיתפנה מקום בדיוק שתרצו לצאת. חשוב לדעת כי מספר המקומות בטרק המילפורד (Milford Track) מוגבל לסביבות ל-40 ביום. כמו כן יש נוהלי ביטול והזזה במידה ומצאתם תאריך נוח יותר – בדקו הנהלים. בעת הזמנת הבקתות אפשר גם (וכדי) להזמין את השיט לתחילת הטרק (בלעדיו לא ניתן לבצע את הטרק – אין דרך אחרת), כמו גם את ההסעות לשיט לאלו שצריכים ואת ההסעות חזרה לאלו שחוזרים לטי אנאו (Te Anau). אופציות הזמנת הבקתות הן בטלפון/אינטרנט דרך האתר של הרשות לשמורות הטבע (DOC) או לגשת למרכז של ה- DOC ב-טי אנאו, למרות שסביר שתזמינו את הטרק מוקדם יותר