הגעה ותחבורה במילפורד טרק

קרא 2 טיפים על הגעה ותחבורה במילפורד טרק

מציג 2 - 1 מתוך 2

דרכי הגעה לטרק מילפורד

דרכי ההגעה מתייחסות ליציאה בחודשי הקיץ – אוקטובר-אפריל. בכדי להגיע לתחילת הטרק יש להגיע לקצה השני של אגם טי אנאו (Lake Te Anau). באמצעות סירה (רק חברה אחת מפעילה את הסירה הזו ויש להזמינה ביחד אם הטרק דרך ה-DOC). הסירה יוצאת ממקום הנקרא טי אנאו דאונס (Te Anau Downs) וההפלגה עורכת כשעה ורבע. לאחר ההגעה לעיירה טי אנאו (Te Anau) יש שתי אופציות: חניית הרכב בחניון ארוך הטווח של הרשות לשמורות הטבע (DOC) ולקיחת הסעה בתשלום לטי אנאו דאונס (Te Anau Downs) משם יוצאת ההפלגה לתחילת הטרק (מומלץ מאוד לאלו שאין להם רכב, לא שווא להסתמך על טרמפים ולהפסיד את ההפלגה לטרק). הגעה עצמאית לטי אנאו דאונס (Te Anau Downs) – יציאה מטי אנאו (Te Anau) על כביש מספר 94 לכיוון מיצרי מילפורד (Milford Sound), חניית הרכב במקום (יש חנייה קטנה במקום ממנו יוצאת ההפלגה) ויציאה להפלגה. עלות ההפלגה לתחילת טרק המילפורד: 61 דולר ניו זילנד.

 

בסוף הטרק יש לקחת שיט נוסף (אשר גם אותו מזמינים דרך ה-DOC) אל מיצרי מילפורד עצמם (Milford Sound) (ראו פרטים בפירוט המסלול-יום רביעי). משם אל תשכחו לסדר לכם את ההסעות/חזרה (למקום ממנו יצאתם/השארתם את רכב בכדי שלא תתקעו) או את המשך הטיול ברגע שתגיעו למצרי מילפורד (Milford Sound).


יציאה למסלול המילפורד

היציאה למסלול היא מהמזח של טי אנאו דאונס (Te Anau Downs), משם יש שיט הלוקח אתכם לנקודת ההתחלה הנקראת מזח גלייד (Glade Wharf) – פה מתחיל יומו הראשון של טרק המילפורד. יש שתי הפלגות לתחילת הטרק (לאלו הנוסעים בהסעה מטי אנאו (Te Anau)  – ההסעות מסונכרנות להפלגות):בשעה 10:30 ובשעה 14:00.