עוד על להאסה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בלהאסה

קרא 5 טיפים על הגעה ותחבורה בלהאסה

מציג 5 - 1 מתוך 5

תחבורה בתוך העיר להאסה

באזור המרכזי של להאסה ניתן להסתדר ברגל למרחקים קצרים. מונית בתוך העיר עולה 10¥, לא משנה לאן אתם נוסעים. ריקשות נפוצות מאוד בעיר ואיתם רצוי להתמקח על המחיר. ישנם מיניבוסים היכולים לקחת אתכם לאתרים שונים בעיר ובסביבתה, כמו ארמון הקיץ (Norbulingka Summer Palace),מנזר סרה (Sera Monastery), מנזר דרפונג (Drepung Monastery) ועוד.

אוטובוסים ליעדים מחוץ לעיר ניתן לקחת ממגרש החניה מול מקדש ג'וקהאנג (Jokhang Temple).


מעבר מקטמנדו ללהאסה

הרבה מטיילים מגיעים לטיבט ולבירתה להאסה מהעיר קטמנדו שבנפאל. כפי שציינתי למעלה, ניתן לעשות זאת בטיסה, אך זה עסק יקר למדי, אם כי מהיר ונוח. דרך מומלצת היא להתארגן חמישה אנשים ולשכור ג'יפ עם נהג דרך סוכנות נסיעות נפאלית, אשר יסדרו לכם גם היתר כניסה לטיבט כחלק מהעסקה. ניתן לעשות את הנסיעה גם באוטובוס. הנסיעה לוקחת חמישה עד עשרה ימים, לפי בחירתכם, ובה עוברים וישנים בערים שונות בטיבט בדרך ללהאסה, ביניהן נְיַאלַם (Nyalam), טִינְגְרִי (Tingri), שִיגַאצֶה (Shigatse) וגֳיאַנְצֵה (Giantse), וניתן להגיע גם למחנה הבסיס של האוורסט (Everest Base Camp)בגובה 5,600 מטר.

מחיר כל העסקה כולל הנהג, הג'יפ והיתר הכניסה עולים בין 1,270¥ (190$) לחבילה של חמישה ימים לא כולל כניסה למחנה האוורסט, עד 2,000¥ (300$) לנסיעה של עשרה ימים כולל מחנה האוורסט. הכניסה למחנה עצמו עולה 400¥.

במהלך הנסיעה תראו נופים מדהימים ותבקרו בערים ומנזרים שונים. מומלץ ביותר.


רכבת ללהאסה וממנה

מסילת הרכבת צ'ינגחאי-טיבט מחברת בין תחנת הרכבת בלהאסה (Lhasa) לעיר גוֹלְמוּד (Golmud) שבמחוז צִ'ינְגְחַאי (Qinghai), ממנה ניתן להמשיך ברכבת לערים שונות בסין.

להלן היעדים מהם או אליהם אפשר לנסוע ברכבת, וזמן הנסיעה המשוער:

צ'נגדו– 46 שעות

בייג'ינג– 47 שעות

שנגחאי– 49 שעות

שינינג– 25 שעות

 

מחירי כרטיסי רכבת עם מיטות רכות ליעדים רחוקים לא נמוכים בהרבה מהמחירים של טיסות ליעדים קרובים (והטיסה תחסוך לכם יום-יומיים של נסיעה ברכבת), אז נסו לתכנן את הטיול שלכם בהתאם.


אוטובוס אל לאהסה וממנה

ישנו אוטובוס הנוסע בין להאסה (Lhasa) לעיר גוֹלְמוּד (Golmud) שבמחוז צִ'ינְגְחַאי (Qinghai). זהו קו האוטובוס היחיד העובר בין להאסה לסין. הנסיעה לוקחת כ-22 שעות ועולה כ-150¥. זו לא נסיעה מומלצת במיוחד שכן הסינים אוהבים לירוק, לעשן ולהרעיש באוטובוס.


אל להאסה או ממנה בטיסה

הדרך הנוחה, המהירה והפופולארית ביותר להגיע לעיר היא באמצעות מטוס, אם כי זה יקר יותר ונותן לכם פחות זמן להתאקלם לגובה. שדה התעופה גונגאר (Lhasa Gonggar Airport) נמצא 98 ק"מ דרומית לעיר, ולוקח כשעה ורבע להגיע ממנו לעיר באוטובוס (מחיר – 25¥).
ישנן טיסות יומיות בין להאסה לערים הבאות:

בייג'ינג  -  2,430¥

צ'נגדו  -  1,500¥

שיאן -  1,650¥

שנגחאי -  2,760¥

קוּנְמִינְג  -  1,960¥

שינינג -  1,610¥

שֵנְזן -  2,680¥

ג'וֹנְגְדִיאַן -  1,190¥

קטמנדו, נפאל  -  2,290¥