הגעה ותחבורה בוויקראמונה טרק

קרא 2 טיפים על הגעה ותחבורה בוויקראמונה טרק

מציג 2 - 1 מתוך 2

יציאה למסלול אגם וואיקראמואנה

היציאה יכולה להיות משני מקומות שונים הנמצאים כל אחד בקצה אחר, האחד ליד אונופוטו (Onepoto) והשני באזור גשר הופורואהינה (Hopuruahine Landing\Bridge), כך שאת המסלול אפשר לבצע בשני הכיוונים. המקום המומלץ יותר ליציאה הוא אונופוטו (Onepoto) עקב כך שהוא גם יותר קרוב למרכז המידע של הרשות לשמורות הטבע, הדרך אליו עם הרכב יותר נוחה ובטוחה לרכב, בסיום הטרק יהיה קל יותר להגיע לרכב, יש היכן להחנות את הרכב שיהיה בטוח מפריצות (חס וחלילה לא עלינו!). אנו נתייחס פה ליציאה מאונופוטו (Onepoto): לאחר ההתארגנות והיציאה מוואירואה (Wairoa) לכיוון האגם אפשר להחנות את הרכב באחת משני מקומות:
 

אתר הקמפינג והנופש – Waikaremoana Motor Camp

המקום נמצא ממש על שפת האגם, תוכלו להנות משיכשוך במי האגם וללון בשלל סוגים של בקתות ואתרי קמפינג מקומיים.

טלפון: 06-8373826.

כתובת: SH38.

עלות לינה: קמפינג – 20 דולר, בקתה – 42-80 דולר.
אתר אינטרנט: www.lake.co.nz

 

 

ביג בוש קרוואן פארק – Big bush Holiday Park

הקרוואן פארק נמצא סמוך לאונופוטו, בין אגם וואיקראמואנה לטואי. במקום תוכלו למצוא מגוון שירותי לינה נוחים.

טלפון: 06-8373777, 0800-525392 (שיחת חינם).

כתובת: SH38.

עלות לינה: קמפינג – 20 דולר, בקתה – 25-75 דולר.
אתר אינטרנט: www.lakewaikaremoana.co.nz


דרכי הגעה לטרק וויקראמונה

ישנן שתי דרכים להגיע אל האגם המופלא ברכב: יוצאים מהעיירה טאופו על כביש 5 לכיוון נאפייר (Napier) (דרום מזרח), משם ממשיכים על כביש 2 צפונה עד וואירואה (Wairoa), מפה עולים על כביש 38 המוביל לחלקו המזרחי של האגם, שם יש לבחור את המקום ממנו יוצאים לטרק (ראה קטגורית יציאה לטרק). חשוב לציין כי לקראת סוף הדרך תיסעו בכביש לא סלול ולכן יש לנסוע בו לאט בכדי שלא יקרה כלום לרכב (לאלו מכם שקנו רכב – רוב הרכבים נוטים לקבל פנצ'ר או גרוע מזה).


בנסיעה על כביש 5 מרוטורואה לטאופו יש ירידה לכביש 38 המגיע עד האגם. הכביש ברובו אינו סלול, כ-76 ק"מ (בהרבה יותר ממה שיש בדרך הראשונה) ואין תחנות דלק לאורכו. מומלץ מאוד לא לנסוע בו (הרבה רכבים שהם לא רכבי שטח נתקעו שם עקב מחסור בלק ובעיות אחרות – פנצ'רים וכו'). בחלק גדול מהכביש השטח הוא שטח פרטי ואין לרדת מהדרך הראשית. בכל מקרה כדאי לתדלק לפני היציאה לאחת מהדרכים. דבר נוסף, כל קווי האוטובוס של אינטרסיטי הנעים בין נאפייר (Napier) לגיזבורן (Gisborne) עוצרים בוואירואה (Wairoa), משם תוכלו לנסות למצוא הסדרי הגעה לאגם.