עוד על לה סייבה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה בלה סייבה

לה סייבה היא עיר גדולה ומפותחת, וניתן להגיע אליה מכל מקום בתחבורה מהירה וישירה. טרמינל האוטובוסים ממוקם 2 קילומטרים מחוץ לעיר, ולא כדאי ללכת עד המלון ברגל אלא עדיף לקחת מונית.

קרא 6 טיפים על הגעה ותחבורה בלה סייבה

מציג 6 - 1 מתוך 6

משך הגעה אל יעדים נוספים

טגוסיגלפה – 6 שעות

סן פדרו סולה – 3 שעות

קופאן רואינאס – 5 שעות

גרסיאס – 5 שעות

פורטו קורטז – 3 שעות

אומואה – 4 שעות

טלה – שעתיים

טרוחיו - שעתיים


הגעה לרואטן

רואטן הוא האי הגדול והיקר יותר, הנחשב פחות פופולארי, ותמצאו בו בעיקר חופים יפים ומלונות יקרים. כדי להגיע לרואטן תצטרכו לקחת מעבורת של חברת Galaxy, שיוצאת לרואטן כל יום בשעות 9:30, ו-16:30. השייט נמשך כשעתיים ומחירו כ-20 דולר.


הגעה לאוטילה

אוטילה נחשבת לאי הפופולארי ביותר מקרב האיים, במיוחד עבור התיירים הישראלים, ורבים מגיעים אליו כדי להירגע על החוף, לצלול באזור וליהנות מחיי הלילה הטובים שבו. כדי להגיע לאוטילה תצטרכו לקחת מעבורת של חברת Utila Princess שיוצאת כל יום בשעות 9:30 ו- 16:00. השייט נמשך כשעה ומחירו כ-15 דולר. כדאי להגיע מוקדם כדי לתפוס מקום טוב ונוח.


עזיבה לאיי המפרץ

הסיבה העיקרית שבגללה מטיילים מגיעים ללה סייבה היא להמשיך ממנה לאיי המפרץ. כדי להגיע לאיים תצטרכו להפליג במעבורת שיוצאת מנמל Muelle De Cabotaje. הנמל ממוקם מספר קילומטרים מהעיר, וכדאי להגיע אליו במונית.


הגעה בטיסה אל לה סייבה

לא רחוק מלה סייבה נמצא שדה התעופה הבינלאומי Aeropuerto Golson וניתן להגיע אליה בטיסה מיעדים רבים. חברות תעופה רבות נוחתות כאן, בעיקר מיעדים אחרים בהונדורס ומרכז אמריקה ומארה"ב. כמו כן, ניתן להשתמש בשדה התעופה כדי לעזוב לאיי המפרץ. אפשרות זו יקרה מאוד ולא פופולארית, ובדרך כלל תרמילאים לא משתמשים בה.


הגעה באוטובוס אל לה סייבה

לה סייבה היא עיר גדולה וחשובה, ולכן יש אוטובוסים ישירים אליה כמעט מכל מקום מרכזי בהונדורס. הדרך המהירה ביותר להגיע מדרום – קופאן רואינאס, טגוסיגלפה, גרסיאס - היא דרך סן פדרו סולה, בה תצטרכו להחליף אוטובוס ולהמשיך ללה סייבה. האוטובוסים מסן פדרו סולה יוצאים בתדירות גבוהה ומגיעים ליעד תוך 3 שעות. אם אתם מגיעים מאומואה או פורטו קורטז תוכלו להגיע ללה סייבה דרך טלה או דרך סן פדרו סולה. הדרך לטלה קשה וארוכה, ולא משתלמת מבחינת זמן או מבחינה כלכלית.
 

הדרך המועדפת והפופולארית יותר לבאים מפורטו קורטז, היא לחזור לסן פדרו סולה ולהמשיך ממנה ללה סייבה. הכביש מפורטו קורטז לטלה משובש ואיטי, ולכן הדרך הטובה יותר להמשיך מזרחה היא לחזור לסן פדרו סולה. אם אתם כבר בעיר טלה, תוכלו לקחת אוטובוס ישיר ומהיר, שיוצא אל לה סייבה בתדירות גבוהה ומגיע תוך שעתיים.

 

למרות שהאוטובוסים תדירים, זיכרו לבדוק את זמני יציאתם מפני שהם משתנים בתדירות גבוהה. בנוסף, ניתן לקחת אוטובוסים ישירים של חברות פרטיות ויוקרתיות מיעדים שונים כמו טגוסיגלפה, וקופאן רואינאס. אם אתם ממהרים, ואין ברצונכם להתעכב, זאת יכולה להיות אפשרות טובה, למרות שהיא יקרה בהרבה מהתחבורה הציבורית.