עוד על קטמנדו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בקטמנדו

קיימות שתי דרכים להגיע אל קטמנדו, דרך אוירית מהירה, קלה ונוחה אך יקרה מעט ודרך יבשתית זולה ואותנטית אך ארוכה ומתישה. בתוך קטמנדו תמצאו שלל גדול של אמצעי תחבורה נוחים ופחות נוחים – אך זולים...


 

קרא 8 טיפים על הגעה ותחבורה בקטמנדו

מציג 8 - 1 מתוך 8

השכרת אופניים בקטמנדו

רכיבה על אופנים היא ללא ספק דרך נפלאה ואטרקטיבית לטייל בעיר. ברחובות קטמנדו התנועה צפופה וישנה המולה רבה ברחוב, אוטובוסים, אופנועים ומשאיות נוסעים בדחיסות זה לצד זה ממלאים את האויר בזיהום כבד, יש שיראו בנסיעה שכזו סיכון ויש שימצאו זאת כחוויה אוטנטית, אין ספק שכדאי להזהר, לשמור על עירנות בזמן הנסיעה ולדאוג לפעמון תקין על האופנעים- הוא האמצעי שלכם לפנות את הדרך. בכבישים לכיוון עמק קטמנדו הנסיעה תהפוך פשוטה ופנויה יותר. קיימות מספר חברות אופניים באזור הטאמל בהן תוכלו להשכיר לכם זוג אופנים ואף לצאת דרכן לטיול מקיף בעמק.

 

סוכנויות לאופניים:
Bike Nepal
כתובת: טאמל
כתובת מייל: enquiry@bikenepal.com
אתר אינטרנט: www.bikenepal.com

Royal MountainTravel 
כתובת: DurbarMarg
טלפון: 4215365
כתובת מייל: royalmt@mos.com.np
אתר אינטרנט: www.royal-mt-trek.com

Nepal Mountain BikeTours 
כתובת:  Chaksibari Marg 321, Thamel
טלפון: 4701701
כתובת מיילinfo@bikehimalayas.com
אתר אינטנרט: www.bikehimalayas.com


השכרת אופנועים בקטמנדו

בכדי להגיע בנוחות ובקלות למקומות נסתרים, משמשים האופנועים פתרון מצוין וזמין. באזור הטאמל תוכלו למצוע מספר מקומות מהם ניתן להשכיר אופנועים. רצוי שיהיה ברשותכם רשיון נהיגה בינלאומי וכערבון סכום כסף נכבד או דרכון אותם תשאירו במקום. לפני היציאה בדקו שהכל תקין, דאגו לחבוש קסדות ואל תשכחו להתחשב בפרות החוצות את הכביש, פגיעה בהן נחשבת עבירה פלילית בנפאל.

 

סוכנויות לאופנועים:
M. R. Motorbike Rental Service
כתובת: Thahity, Kathmandu, Nepal 
טלפון: 4228111

Motor Bike& Mountain Bike Hire Center
כתובת: Thamel
טלפון: 4360362

 


השכרת רכב עם נהג

אין אפשרות לשכור רכב באופן פרטי בקטמנדו אולם קיימת האפשרות לשכור רכב יחד עם נהג. זוהי אופציה מעט יקרה שכן המחיר כולל את שכר הנהג ועלות הדלק, בתי מלון וסוכנויות נסיעות ישמחו לעזור לכם עם ההשכרה . כדאי לשקול אופציה זו היטב משום שמונית שתתפסו ברחוב תהיה זולה הרבה יותר ונוחה באותה מידה.


ריקשות בקטמנדו

ריקשה ממונעת: הנסיעה בריקשה ממונעת אינה נוחה ומותאמת לנסיעה למרחקים קצרים. עלותה כמחצית מתעריף נסיעה במונית רק יש לשים לב כי גם כאן תצטרכו לקבוע את המחיר מראש.
 
ריקשת אופניים: תוכלו למצוא אותן בכל פינה אפשרית בעיר, מהוות אף הן אלטרנטיבה סבירה לנסיעה למרחקים קצרים. על ריקשה אחת יכולים לעלות שני אנשים. המחירים ניתנים למיקוח אך יקרים מהנסיעה במונית.


מוניות בקטמנדו

תחבורת המוניות בקטמנדו פופולרית ומהווה אופציה להתנידות נוחה וראויה. תעריפי המוניות סבירים למדי, אבל הקפידו לסכם את המחיר מראש, כיוון שרוב הנהגים לא ששים להפעיל את המונה.המלונות בעיר מפעילים אף הם קו מוניות אולם אלו יקרות יותר מהמוניות שתעצרו ברחוב. נהגים רבים של מכוניות פרטיות מספקים גם שירותי הסעה, אבל להם אין מונה בכלל לכן יש להקפיד מראש על קביעת מחיר.

טלפון של שירות מוניות לילה: 224374


אוטובוסים בקטמנדו

בקטמנדו שלושה סוגים של אוטובוסים: אוטובוסים רגילים, מיניבוסים ורכבי טמפו. מוניות הטמפו, חשמליות ובעלות שלושה גלגלים, פועלות במסלולים מקבילים לאוטובוסים, צבען כחול או לבן, רובן יוצאות מרחוב קנטיפאת (Kantipath). הנסיעה בהן זולה מאוד אך לא בטוח שמשתלמת, המוניות לרוב צפופות ודחוסות ויוצרות תחושת אי נוחות גדולה. רוב האוטובוסים יוצאים מתחנת האוטובוסים המרכזית - City Bus Park מדרום לדורבאר מארג`. האוטובוסים לבקטאפור יוצאים מה- Bagh Bazaar. האוטובוסים צפופים להחריד עד כדי כך שקיים הסיכוי שתפספסו את תחנת הירידה שלכם מכיוון שלא תצליחו להסתכל החוצה מהחלון.


אל קטמנדו דרך היבשה

קיימות שתי אופציות למעבר יבשתי, על ידי אוטובוס או אופנוע. המעבר הנפוץ והפופולרי הוא מהודו, דרך מעבר גבול סנולי.במעבר תדרשו בויזת כניסה לנפאל. ויזת כניסה תוכלו להוציא בשגרירות נפאל בארץ או בגבול עצמו. עלות הויזה לאדם היא 30 דולר ל- 60 יום, 25 דולר ל- 25 יום ו- 15 דולר ל- 15 יום. יש להצטייד בתמונת פספורט ובדולרים במזומן. משך הנסיעה מהגבול לקטמנדו הוא כ- תשע שעות. לרוכבים על אופנוע כדאי שתדעו כי על כל יום שהייה בתחומי נפאל עם אופנוע עליכם לשלם דולר ליום. ניתן להאריך את הויזה במשרדי ההגירה של קטמנדו בעלות של  דולר ליום לעד 150 יום סה"כ.


אל קטמנדו בטיסה

 ניתן להגיע בטיסה אל שדה התעופה טריבהובן (Tribhuvan) שדה התעופה היחיד בקטמנדו המשמש אף לטיסות פנימיות,  אולם לרוב הטיסות יהיו משני יעדים מרכזים- הודו ותיאלנד. בהודו ניתן לטוס דרך הערים המרכזיות- ניו דלהי ומומביי. עדיף לטוס דרך ניו דלהי בגלל הקרבה הגיאוגרפית, מה שמוזיל את עלות הטיסה ומקצר אותה לכ- שעה. אלו מכם שנוחתים בתיאלנד ומתכוונים להמשיך משם לנפאל, תתכנו מראש אם ברצונכם לחזור בסופו של דבר לתיאלנד, זאת בשל מחירי הטיסות הגבוהים לתיאלנד מנפאל ומהודו. כדאי לרכוש כרטיס הלוך חזור מתיאלנד לנפאל. משך טיסה מבנגקוק לקטמנדו כ- שעתיים וחצי. יש לדעת מראש ולהערך בהתאם כי כל העוזב את נפאל דרך האוויר מחוייב לשלם מס יציאה, הטסים להודו ישלמו כ-700 רופי ואלה הממשיכים ליעדים אחרים ישלמו כ- 1,100 רופי.

שדה התעופה נמצא במרחק של חמישה וחצי קילומטרים מזרחית לקטמנדו, משך הנסיעה ממנו אל מרכז העיר אורכת כ- 20 דקות. שירות מוניות מסודר ה-  Pre Paid Taxi נמצא ישר מצד שמאל ביציאה מהשער, אולם המחירים שם קבועים ולא ניתנים לשינוי. מחיר נסיעה במונית יעלה כ- 400 רופי. מונית חזרה אל השדה ניתן למצוא גם ב- 300 רופי. דרך מומלצת וטובה יותר להגיע לטאמל היא לחבור לאחד מנציגי הגסטהאוסים הרבים שיחכו לכם בפתח והוא יקח אתכם בחינם למקום הלינה. זאת כמובן רק לאחר שבדקתם  כרטיסי ביקור ושמעתם את המחירים.