עוד על קטמנדו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

בטיחות ובריאות בקטמנדו

קרא 5 טיפים על בטיחות ובריאות בקטמנדו

מציג 5 - 1 מתוך 5

יציאה לטרקים, רפטינג ושאר אטרקציות

 לכל מי שמתכנן בעת שהותו בנפאל לצאת לטרק, לעשות רפטינג סוער לקפוץ באנג'י וכדומה יש להקפיד על כללי זהירות הכוללים הצמדות למסלולים הקבועים, תנועה בקבוצות בלבד, בדיקת החברה דרכה יוצאים- המלצות מאנשים על אמינות הצוות והציוד. ביציאה לטרקים מומלץ לשכור פורטר (סבל) או מדריך וכן להרשם בשגרירות ישראל בנפאל או בסוכנות הנסיעות ממנה אתם יוצאים - טרם היציאה לטרק. והכי חשוב – לא לצאת לשום סוג של פעילות ללא ביטוח הכולל סעיף ספורט אתגרי וחילוץ!


שימוש בסמים

 החוק בנפאל אוסר על שימוש, החזקה או סחר בסמים. החוקים בנושא חמורים ונוקשים. החזקת כמות קטנה של סם יכולה כמעט בודאות להוביל למאסר. מדי פעם עורכת המשטרה המקומית פשיטות באיזור הטאמל, ברחוב ובגסטהאוסים. קחו בחשבון.


פריצות לחדרים

 למרות שרמת הפשיעה בנפאל נמוכה, בשנים האחרונות עקב ריבוי התיירים נעשות פריצות רבות לחדרים. היו ערנים לתופעה ואל תשאירו חפצים יקרי ערך בחדרים. את הדרכון והכסף שימרו תמיד על גופכם.


מקרי אלימות בשעות הלילה

 בשעות הקטנות של הלילה אזור הטאמל שוקק חיים, פאבים, מועדונים ושאר מקומות בילוי, זוהי גם השעה בה התושבים המקומיים יוצאים לבלות, שותים, משתכרים וכשהאלכוהול זורם בגוף לעיתים התגובות הופכות קיצוניות ובלתי נשכחות ולא פעם התפתחו מקרי אלימות ברחובות הטאמל. לכן הזהרו כשאתם מסתובבים בשעות המאוחרות, פקחו עינכם והתנהגו בנימוס וסובלנות.


השלטון המקומי

למרות חתימת הסכם שלום בין המחתרת המאואיסטית לשלטון נמשכים לעיתים גילויי האלימות, המחתרת פועלת ברחבי נפאל בעיקר בשביתות והפגנות. אירועים אלו גורמים לעיתים לשיבושים קשים ביותר בתנועה ובחיי השגרה. הקפידו לגלות עירנות ומודעות למצב והמנעו מהתקהלויות והפגנות ונסו להמנע מתנועה בדרכים בעת הכרזה על שביתה כללית. כדאי להתעדכן במצב הבטחוני הנוכחי באתר משרד החוץ או באמצעות שגרירות ישראל בנפאל  סמוך למועד ההגעה.

 כתובת האתר: www.mfa.gov.il/MFAHEB