ציוד והכנות בהיפי טרק

קרא 2 טיפים על ציוד והכנות בהיפי טרק

מציג 2 - 1 מתוך 2

לפני שיוצאים להיפי טרק

כפי שציינו טרק ההיפי אינו מעגלי ולא נוח לחזור אחרוה למקום ממנו יצאת ולכן בנו לכם את המסלול הנכון והטוב בשבילכם, כמו כן יש אפשרויות שונות בהם תוכלו לא לעשות את כל הטרק, אלא להתחיל ולסיים באותו הצד ורק לטעום ממנו/מהחלקים שרציתם. המסלול הרשום מעלה הוא מסלול מוצא ואתם יכולים לבנות כל מסלול אחר אשר נראה לכם לפי מיקומם השונה של אתר הקמפינג והבקתות. את הטרק אפשרי בהחלט לבצע ב-4 ימים אך במידה וזה נראה לכם מעמיס ויותר מדי, יהיה טוב לבצעו ב-5 ימים. קיימת אופציה במידה ואתם כמה אנשים ויותר מרכב אחד להתפצל לשתי קבוצות ולהתחיל את הטרק מכיוונים שונים וכך יהיה לכם רכב כאשר תסיימו את המסלול.

 

אפשרויות נוספות לביצוע מהסלול בצורה שונה המקובל:

ניתן להתחיל את המסלול מהצד ההפוך במידה ואתם מסיימים את הטיול באי הצפוני והגעתם למקום מדרום. ניתן לצאת לטרק של יומיים בו יוצאים מווסטפורט (Westport) ישנים בבקתת היפי  (Heaphy Hut) וחוזרים לווסטפורט (Westport). חשוב לדעת כי במידה ואתם מטיילים באמצעות טרמפים, ניתן להתחיל את המסלול מכל צד, לשלוח את שאר החפצים שאתם לא צריכים לטרק באמצעות הדואר לצד השני, לעיירה אליה תגיעו בסיום, והציוד יחכה לכם שם והנזק הכספי לפעולה זו אינו גדול כלל. תיהנו ולא פחות חשוב – שמרו על עצמכם!


הכנה לטרק היפי

מעבר להכנת התיק שלכם אותו תארזו כל אחד לפי ראות עיניו (בגדים, כלי אוכל וכו') הנה מספר טיפים:

כדי לברר מהו מזג האוויר לפני הנסיעה לאזור הטרק – כך תחסכו שהיה מיותרת בציפייה למז"א, אשר כדאי שיהיה טוב בכדי שתיהנו בטרק (מומלץ שלא יהיו תחזיות לגשם, עננות ורוח) בייחוד ביום בו אתם נמצאים על הרכס.

את כל ההתארגנות הלוגיסטית יש לעשות בנלסון או ריצ'מונד או באחת מהעיירות שבאזור מפרץ זהב (Golden Bay) –  מוטואקה, טאקאקה (Takaka) וקולינגווד. לאלו המתחילים מהכיוון השני מומלץ לעשות את ההתארגנות בווסטפורט (Westport). בעיירות אלו יש סופרים גדולים יותר והקנייה תהיה זולה ומשתלמת יותר ממקומות אחרים.

תיסגרו על כל דרכי ההגעה שלכם והחזרה שלכם עקב מיקומו הלא נוח של הטרק. שימו לב כי יש טלפונים ציבוריים בכל אחד מקצוות המסלול בכדי להתקשר לחברות ההסעה השונות או לכל דבר אחר.

המסלול דורש נעלי הליכה גבוהות טובות וביגוד חם (תבררו מה קורה מבחינת מז"א ורוחות – חשוב מאוד!!!).

בחלק מבקתות יש גז לבישול – בדקו באיזו בקתות אתם לנים והאם יש בהן כיריים וגז (ראו פירוט על המסלול המוצא – באילו בקתות יש ואילו אין).


להביא פנסי ראש כציוד חובה – למקרה ותלכו עד מאוחר וכבר יתחיל להחשיך.


המסלול אינו קל ולכן כדאי שהתיק לא יהיה כבד מדי בכדי שתיהנו.


יש להזמין בקתות מראש דרך הרשות לשמורות הטבע (DOC) בטלפון/אינטרנט.


עלויות נוספות: יתכן ויהיו דמי טרחה/תיווך, תלוי בדרך ההרשמה, הדבר אינו קבוע (חשוב לדעת כי בחורץ המחירים יורדים משמעותית אבל הטרק קשה בהרבה יותר).