הגעה ותחבורה בקייפ יורק

קרא 1 טיפים על הגעה ותחבורה בקייפ יורק

מציג 1 - 1 מתוך 1

הגעה אל קייפ יורק

כאמור ההגעה אל חצי האי הפראי אינה קלה במיוחד ואולי דרך ההגעה עצמה היא החוויה. תוכלו להגיע אל קייפ יורק בשתי דרכים, האחת בדרך אוירית והשניה בדרך יבשתית באמצעות אוטובוס, רכב שטח או אופנוע.

 

דרך אוירית- טיסה: ישנן מספר חברות כמו Sunstate ו- Flight west המפעילות טיסות מקיירנז (Cairns) לאי ת'רסדיי (Thursday Island), עלות הטיסה כ- 330 דולר. וטיסות מקיירנז אל באמאגה בעלות של 300 דולר. ניתן להוזיל את עלות הטיסה ולהצטרף לחברת Cape York Air המבצעת מדי יום טיסות לחלוקת דואר בחצי האי, מדובר בעלות של בין 200-400 דולר, לטיסת הלוך חזור, תלוי באורך מסלול החלוקה. אם אתם עולים על טיסה זו התכוננו מראש למסע ארוך ביותר.

דרך יבשתית- אוטובוס: אוטובוסים לא מגיעים ממש עד הקצה ובטח שלא מתקרבים ולו במעט בשיא העונה הגשומה, אולם בחודשים יוני ועד אוקטובר תוכלו למצוא קו אוטובוס יחיד אשר נוסע פעם בשבוע במשך כ- 14 שעות מקיירנז עד לוויפה (Weipa). עלות הנסיעה כ- 130 דולר.

רכבשטח/אופנוע: הדרך המקובלת ובעצם היחידה להגיע אל הקצה הצפוני והמרתק של היבשת היא על ידי השכרת רכב שטח חזק ומאובזר ולהתחיל במסע הארוך והמאתגר הזה. קחו בחשבון כי רצוי לצאת אל הנסיעה הזו לפחות בשני רכבים אשר יכולים לגבות, לעזור או אפילו לגרור האחד את השני במקרה הצורך. אם אתם רוכבים על אופנוע התכנונו מראש כי כשתגיעו לנהרות רחבים תאלצו להשיט את אופניכם על פני המים.

סיור מאורגן: חברות רבות מפעילות סיורים מאורגנים אל חצי האי, מדובר בתענוג נוח למדי אם כי יקר.