עוד על בנגקוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בבנגקוק

בנגקוק, כמו כל ערי הבירה במזרח הרחוק, היא עיר סואנת וצפופה שכבישיה עמוסים ברכבים אשר משתמשים בצופר באופן שכיח. אולם בניגוד למרבית ערי בירה האחרות, בנגקוק  המתפתחת מצאה ופיתחה מספר אלטרנטיבות תחבורה המיועדות לתיירים ולמקומיים כאחד

קרא 4 טיפים על הגעה ותחבורה בבנגקוק

מציג 4 - 1 מתוך 4

טוקטוק

נכתב ע"י : ליבי במזרח

אין פערים משמעותיים במחירים בין המוניות לטוקטוקים ומהר מאוד תגלו שנסיעה בטוקטוק כדאית רק בשביל החוויה וכמה תמונות למזכרת...בנוסף על החום של בנגקוק תזכו לנשום הרבה פיח ועשן מאגזוזים של אוטובוסים...אין ספק שהמוניות עדיפות...בהצלחה


טוק-טוק בבנגקוק

המוניות התלת גלגליות המוכרות בשם "ריקשה" במקומות אחרים במזרח הפכו כבר מזמן לאחד הסמלים של בנגקוק (Bangkok) ושל תאילנד בכלל. רחובות העיר מלאים בנהגי טוק טוק בצבעים צהוב וירוק או צהוב וכחול אשר אינם מחכים עד שיפנו אליהם אלא מציעים ולעיתים רבות גם מציקים לתיירים.

רוב התיירים מתפתים להצעותיהם של נהגי הטוק טוקים מכיוון שבימים הראשונים הנסיעה ברחובות העיר בכלי תחבורה לא שגרתי זה מהווה אטרקציה בפני עצמה אבל לאחר כמה התנסויות מעניינות של נסיעה ברכב הצפוף כאשר צווחת המנוע המרגיזה תחריש את אוזנכם ודאי תפזלו לעבר אפשריות תחבורה אחרות.

נהגי הריקשה ברחוב ה "קאוסאן" -  khao san road אולי יצחיקו אתכם ואולי ירגיזו אתכם עם שברי העברית והגסויות שלמדו מהישראלים אך בכל מקרה זכרו כי המחירים שהם ינסו לגבות מכם על שירותיהם עלול להיות חסר פרופורציה למרחק הנסיעה. מומלץ מאוד לשאול בגסט האוס או באחד ממשרדי התיירות מה מחיר הנסיעה הסביר ליעדכם ולהתמקח עם נהגי הטוק טוק לפני שאתם עולים לרכב.


מוניות בבנגקוק

כמו הטוק טוקים גם מראה המוניות הציבוריות מקשט את רחובות בנגקוק (Bangkok). מחירי הנסיעה במונית יקרים יותר מכל האפשריות האחרות אך גם היעילים והנוחים ביותר. אל תתנו לנהג לתמחר לכם את הנסיעה כי הוא כמובן יזרוק מחיר גבוה בהרבה מהמחיר המקובל. בקשו מהנהג באדיבות שיפעיל את המונה ותצאו מורווחים. (כדאי בכל זאת שתשימו לב שהנהג לא מסתובב סתם ברחבי העיר בזמן שהמונה דופק...) אם במקרה תעלו למונית שנהגה עוטה רטייה על עיינו, דעו לכם שנפל בחלקכם לנסוע עם אחד מנהגי המוניות הנחמדים ביותר בכל תאילנד ותתפלאו לשמוע ממנו תשובה נכונה לשאלה "מי היה משה דיין"...  
 

כרטיסי רשיון הסעה- שימו לב

נהגי המוניות ב בנגקוק (Bangkok) חייבים לפי חוק להציג את כרטיס רישיון ההסעה שלהם בחלק הקדמי של הרכב (על ה"דש בורד"). אם אתם לא מוצאים כרטיס כזה, פשוט אל תעלו למונית.

 


הרכבת העילית (Sky Train)

דרך מצויינת להימנע מפקקי התנועה וזיהום האוויר השולט בכבישי בנגקוק  (Bangkok)הרכבת העילית (Sky Train)  המרשתת את רחבי העירומשמשת את התיירים והמקומיים כאמצעי תחבורה יעיל וזול בתוך העיר הצפופה. אפשר גם להשתמש בשירותי הרכבת העילית (Sky Train)  כדי לערוך טיול בין רחובות בנגקוק (Bangkok) להתבונן בשכונות העוני הממוקמות דקות ספורות מגורדי השחקים מנקרי העיניים משאר מראות העיר המרתקת וכל זאת בזמן שאתם נהנים מהמזגן ומהשקט ששורר ברכבת. את מפת הרכבות תוכלו לקבל בכל דלפק של מלון או סוכנות נסיעות.


שעות פעילות: 06:00- 24:00.

מחיר: 10- 40 בהאט.

מספר טלפון: 7300- 2617- 0

אתר אינטרנט:  www.bmta.co.th