מסלולי טיול באיירס רוק

קרא 1 טיפים על מסלולי טיול באיירס רוק

מציג 1 - 1 מתוך 1

מסלולים באזור איירס רוק

המסלול המסורתי, אשר כמעט כל המטיילים המגיעים לאיירס רוק עושים, הוא מסלול סובב אולורו – Base Walk – הקפת הסלע האורכת כשעתיים וחצי עד חמש שעות, תלוי בקצב הליכתכם לאורך 10 הק"מ. זו דרך מעולה להתרשם מקרוב מהסלע המשונה, המלא במערות קטנות, ציורי סלע אבוריג'ינים, כוכים וצורות מוזרות. כמו כן תוכלו לראות כמה מקומות בסלע עצמו הקדושים לאבוריג'ינים, אותם תוכלו לזהות לפי השילוט. מסלול נוסף הוא מסלול מאלה – Mala – שאורכו כ – 2 ק"מ בלבד, והוא מיועד לאלו מכם שלא מעוניינים בהליכה מרובה. המסלול מתחיל מהנקודה בה מתחיל מסלול הטיפוס על הסלע וחוזר אליה. לעיתים יוצאים למסלול זה סיורים מודרכים בשעות הבוקר. מסלול מוטיצ'ולו – המסלול הקצר ביותר, באורך ק"מ, לכיוון בור מים במרחק קצר מהחנייה, וחזור.
 

מרכז המידע של איירס רוק

כאשר אתם מבקרים באיירס רוק, מומלץ להיכנס למרכז המידע היפהפה של הפארק הלאומי אולורו – קאטה – צ'וטה, עם אזורי תצוגה מרשימים ביותר, המסבירים על רקעו של הסלע, על אומנות ילידית הקשורה במקום, והסבר על תולדות הפארק. בסמוך למרכז המידע יש אזור פיקניקים וחנות המוכרת מזכרות וחטיפים.

 

מחיר: כניסה לפארק לתקופה של עד שלושה ימים תעלה לכם $ 25 לאדם.

הגעה: ניתן להצטרף לטיול מאורגן מאליס ספרינגס היוצא לעבר איירס רוק, וכן ניתן להגיע בצורה עצמאית ברכב פרטי, במרחק נסיעה של כ – 5 עד 6 שעות מאליס ספרינגס. יש אפשרות לטוס במטוס קל מאליס ספרינגס ומיעדים רבים אחרים בתוך אוסטרליה ל – Connellan, שדה תעופה הממוקם בסמוך לאיירס רוק.

אתר: www.environment.gov.au